Bilim adamları, elektriğe sabitlenmiş tamamen merkezi olmayan bir stabilcoin tasarladığını iddia ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kaliforniya’daki federal olarak finanse edilen Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı’ndaki araştırmacılar, enerjiyi bir bilgi biçimi olarak iletecek olan Elektrik Stabilcoin (E-Stablecoin) adlı bir stabilcoin sınıfı tasarlamak için istatistiksel mekanik ve bilgi teorisini birleştirdiler. Livermore’dan Maxwell Murialdo ve Jonathan L. Belof, yeniliklerinin, elektriği fiziksel teller veya şebeke olmadan iletmeyi ve fiziksel bir varlığa – elektriğe – sabitlenmiş tamamen teminatlı bir stabilcoin yaratmayı mümkün kılacağını söylüyorlar.

Bilim adamlarına göre, E-Stablecoin, bir kilovat saatlik elektrik girişi ve bir ücret ile basılacaktı. Stabilcoin daha sonra herhangi bir stabilcoin ile aynı şekilde işlemler için kullanılabilir veya bir ücret karşılığında yakılarak enerji elde edilebilir. Tüm süreç, merkezi olmayan bir veri depolama bulutu ile akıllı sözleşmeler tarafından kontrol edilecektir. Varlığı sürdürmek veya dağıtmak için güvenilir bir merkezi otoriteye ihtiyaç duyulmaz.

İlgili: DeFi protokolleri, CEX’ler üzerinde hasara yol açan kripto çökmesi

Bilim adamları, bunun sabit sabitlenmiş bir sabit para için bir ilk olacağını ve belirli bir miktarda fiziksel varlıkla doğrudan değiştirilebileceğini söyledi. Elektriğin oldukça istikrarlı bir fiyatı ve talebi olduğunu ve E-Stablecoin’lerin basılmasında kullanılan elektriğin kolayca sürdürülebilir olacağını öne sürdüler. Yatırımcılar, elektrik fiyatlarının düşük olduğu bölgelerde E-Stablecoin basabilecek ve elektriğin daha pahalı olduğu jetonları yakabilecekler.

Murialdo ve Belof, çalışmalarını bir kavram kanıtı olarak tanımladılar ve akıl yürütmeleri için ileri matematikten kapsamlı bir şekilde yararlandılar. Bilim adamlarına göre, çalışan bir E-Stablecoin yapmak için “hızı, transfer entropisini ve bilgi motorlarının ölçeklenebilirliğini artıran daha fazla ilerleme muhtemelen gerekli olacaktır”.

Geliştirilmiş bulut depolama veya buna bir alternatif de gerekli olacaktır. Yazarlar, bu arada, araştırmalarının kriptoların değerlerini elde etme biçimlerine dair teorik etkileri olduğunu söyledi. Çalışmaları, Pazartesi günü hakemli dergi Crypto Economic Systems’da yayınlandı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!