Bileşik Hazine, S&P Global Ratings’den B- kredi notu aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Pazartesi günü, merkezi olmayan finans veya DeFi protokolü Bileşik Hazine, S&P Global Ratings’den B- kredi notu aldığını açıkladı. Compound ekibi tarafından söylendiği gibi, bu, büyük bir kredi kuruluşunun kurumsallaşmış bir DeFi protokolü için ilk kez bir derecelendirme yayınladığını temsil ediyor. S&P Global Ratings’in yatırım uygunluğu ölçeği, AAA (son derece güçlü) ile D (varsayılan olarak) arasında değişmektedir. B- puanı, ticari, finansal ve ekonomik koşullara yönelik güvenlik açıkları devam etse de, ihraççının finansal taahhütlerini karşılayabileceğini gösterir.

S&P Global, özellikle Bileşik’in derecelendirmesiyle ilgili olarak, USD Coin (USDC) gibi sabit paralar için belirsiz düzenleyici rejime, sabit paradan itibari paraya dönüştürülebilirlik risklerine ve Hazine’nin “sınırlı sermaye tabanına” ve karar için yıllık %4.00 getiri yükümlülüğüne atıfta bulunuyor. Ancak derecelendirme kuruluşu, Bileşik protokolünün USDC cinsinden ölçülen sıfır kayıp kaydının, teklifin risklerini kısmen azalttığını söylüyor.

Geliştirme ile ilgili olarak, Bileşik Hazine’nin genel müdürü Reid Cuming, “S&P’nin notu, kurumsal müşterilerimizin kripto destekli nakit yönetiminin fırsatlarını ve risklerini daha kolay anlamalarına yardımcı oluyor” yorumunu yaptı. S&P Global ile devam eden tartışmaların bir parçası olarak, dijital varlıklar için daha fazla düzenleyici netlik veya daha uzun bir sağlam performans kaydı olması durumunda Bileşik Hazine’nin notları yükseltilebilir.

Bileşik Hazine ve getirisi, temel alınan DeFi borç verme Bileşik protokolü tarafından desteklenir. Yayınlandığı tarihte, 301.650 tedarikçi protokole 6.94 milyar dolar değerinde dijital varlık enjekte ederken, 9.275 borçlu 1.83 milyar dolar değerinde kredi aldı. Büyük ABD bankalarının tasarruf oranlarının üzerinde olsa da, Bileşik Hazine’den elde edilen getiriye yalnızca akredite yatırımcılar veya önemli gelir ve net değer eşiklerini karşılayanlar erişebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!