Bermuda, piyasadaki düşüşe rağmen kripto merkezi hedeflerini doğruladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bermuda hükümeti, 2022’deki büyük piyasa düşüşüne rağmen kripto para birimi merkezi olma konusundaki iddialı planlarını sürdürüyor.

Bermuda’nın ekonomi ve çalışma bakanı Jason Hayward’a göre, bozulmamış pembe kumlu plajları ve çekici vergi politikalarıyla bilinen küçük ada bölgesi, 2017’den beri kripto sektörünü aktif olarak genişletiyor.

3 Haziran’da, pazar 2017’den bu yana birçok fırtınayı atlattığından, hükümetin Mayıs ayında Terra ekosisteminin çöküşünün neden olduğu son çöküşten etkilenmediğini belirtti.

Wall Street Journal (WSJ) ile konuşan Hayward, Bermuda’nın bir kripto merkezi haline gelmesine yardımcı olacak önemli bir faktör olarak ekonominin ve yerel düzenleyicilerin yabancı işlerle uğraşma deneyimine dikkat çekti. Ayrıca, kazanın ileriye dönük planlarını engellemeyeceğini de iyimser bir şekilde belirtti:

“Kripto para birimleri fiyatlarındaki son devalüasyonun farkındayız ve bunun adanın bir kripto merkezi olma yeteneğini tehdit etmediğinden eminiz.”

“Bu sektördeki gerileme, hedefimizi ilerletecek ve bu sektördeki uzun vadeli büyümemizi ve rolümüzü olumlu yönde etkileyecektir” diye ekledi.

BMA CEO’su Crag Swan, Bermuda Para Otoritesi’nin (BMA) şimdiye kadar kripto firmalarının Britanya adası bölgesi dışında faaliyet göstermesi için toplam 14 lisans verdiğini ve bunlardan dördünün 2022’de onaylandığını belirtti.

Toplam liste, çok varlık sınıfı ticaret şirketi Class T, kripto borsası Bittrex Global, USD Coin (USDC) ihraççıları Circle Internet Financial Ltd. ve bu yılın başlarında Ocak ayında lisans alan kripto faiz hesabı sağlayıcıları BlockFi gibi şirketleri içeriyor. .

Bununla birlikte Swan, BMA’nın Bermuda’da mağaza açmak isteyen kimseyi kabul etmek istemediğini ve kripto merkezi hedeflerinin bir parçası olarak nicelikten çok kaliteye baktığının altını çizdi.

“Dolayısıyla, Bermuda’da istediğimiz kişilerin uygun ve düzgün olması gerektiği açıktır, çünkü esasen yargı alanının kalite adını korumaya bakıyoruz” dedi.

İlişkili: Bitcoin fiyatının Mart ayından bu yana ilk yeşil haftalık mumu için 29.450 doların üzerinde kapanması gerekiyor

Hayward, Bermuda’nın lisanslama sürecinin üç aşamaya ayrıldığını belirtti: test lisansı, değiştirilmiş lisans ve son olarak tamamen onaylanmış işletme lisansı. Test aşaması genellikle üç ila 12 ay arasında sürer, ancak BMA tarafından tam lisans almanın ne kadar süreceği konusunda bir yorumda bulunmadı.

Reklam Alanı

Finans ve Uluslararası İş Birliği (FATF) başkanı David Schwartz, Bermuda’daki düzenleyici manzara hakkında yorum yaparken, WSJ’ye Bermuda hükümetinin 2020’den bu yana kara para aklama ile mücadele uyum girişimlerinde ilerleme kaydettiğini, ancak hala yapılacak işler olduğunu söyledi. yapılacak.

Paris merkezli FATF, küresel AML standartlarını belirliyor ve Schwartz, Bermuda’nın kripto sektörünün başarısının, hükümetin lisans verdiği şirketleri ne kadar güçlü bir şekilde denetlediğine ve düzenlediğine bağlı olabileceğini öne sürdü:

“Harika kuralları, düzenlemeleri ve yasaları var, ancak her şey günün sonunda uygulama ile ilgili.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!