Belçikalı mali düzenleyici FSMA, kripto değişim hizmetlerini düzenleyecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Belçika’nın finansal düzenleyici kurumu Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi (FSMA) tarafından dayatılan yeni bir kural, artık bölgedeki kripto borsalarının ve saklama cüzdan hizmetlerinin çok kısa bir süre içinde kaydolmasını gerektirecek.

FSMA tarafından yayınlanan bilgilere göre, 1 Mayıs’tan itibaren Belçika’da kripto değişim hizmetleri veya saklama cüzdanları sağlamak isteyen tüzel kişi ve kuruluşlar önceden kayıt yaptırmak zorunda kalacaklar.

Belçika’da bu resmi duyurudan önce faaliyet gösteren kripto işletmelerinin, 1 Temmuz’dan önce önümüzdeki iki ay içinde FSMA’ya “faaliyetlerinin tatbikatını” bildirmeleri gerekiyor.

Faaliyetlerin ifşa edilmesine ek olarak, mevcut işletmelere mali düzenleyiciye düzenlenmiş bir işletme olarak kaydolmaları için dört ay, yani 1 Eylül’den önce süre verildi.

FSMA’ya aktif kaydı sürdürmek için, kripto hizmet sağlayıcılarının, minimum sermayesi yaklaşık 52.725 dolar veya 50.000 Euro olan bir şirket şeklinde kurulmasını içeren yedi koşulu yerine getirmesi gerekiyor.

FSMA, gerekli tüm bilgilerin sağlandığını göz önünde bulundurarak, kayıt başvurularını üç ay içinde işleme koymayı beklemektedir. Başarılı kayıttan sonra, kripto hizmet sağlayıcıları, FSMA ile diğer tüm etkileşimlerde kullanılması gereken benzersiz bir kayıt numarası veya şirket numarası alacaklardır.

İlişkili: Belçikalı milletvekili Bitcoin’de maaş kabul eden ilk Avrupalı ​​politikacı oldu

Belçika’nın kripto yanlısı duruşu, 2022’nin başında Brüksel milletvekili Christophe De Beukelaer’in maaşını Bitcoin’e (BTC) çeviren ilk Avrupalı ​​politikacı olmasıyla belirginleşti.

Cointelegraph’ın Ocak ayında daha önce bildirdiği gibi Beukelaer, aylık yaklaşık 6.140 dolar veya 5.500 euro olan maaşını BTC’ye dönüştürmek için Bit4You kripto ticaret platformunu kullandığını duyurmuştu.

Vahiy sırasında Beukelaer, büyüyen kripto ekonomisini desteklemek için bölgedeki diğer politikacılara ilham verme niyetini paylaştı.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!