Batı Teksas’taki Argo Blockchain tesisi, Mayıs ayında Bitcoin madenciliğine başlamayı bekliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto madenciliği şirketi Argo Blockchain’in Batı Teksas’ta bir veri merkezi açma planları, bir açılış töreninin ardından büyük olasılıkla tamamlanmak üzere.

Twitter’da Perşembe günü yapılan duyuruda, Argo dedim önümüzdeki haftadan itibaren Teksas, Dickens County’deki Helios tesisinde madencilik faaliyetlerine başlamayı planlıyor. Duyuru, madencilik firmasının tesisi inşa etmek için 320 dönümlük bir arazi satın almasından bir yıldan fazla bir süre sonra geldi ve ilk olarak Temmuz 2021’de 200 megavatlık veri merkezinde temel atıldı.

Argo CEO’su Peter Wall, Cointelegraph’a, tesisin “Bitcoin’i mümkün olan en çevre dostu şekilde çıkarmak” amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarına erişim nedeniyle Dickens County’de inşa edildiğini söyledi. Ağustos 2021 itibariyle şirket, kripto operasyonlarının bazı sera gazı emisyonları sınıflandırmaları için “iklim olumlu” hale geldiğini ve sonunda karbon nötr olma planı olduğunu söyledi.

“Birçok [the available power] biraz zor durumda, yani bu gücü kullanmak için çok fazla yerel talep veya yerel yük yok, bu yüzden bunun şebekeyi istikrara kavuşturmak için güçlü bir fırsat olduğunu hissettik” dedi.

Madencilik tesisi, Argo’nun Mayıs ve Ekim ayları arasında aşamalı olarak kurulacağını ve faaliyete geçirileceğini söylediği 20.000 Bitmain S19J Pro kulesi ile çalışacak. Argo’nun veri merkezindeki ilk güç kapasitesi 200 MW olacak ve “gelecek yıllarda” ek 600 MW’a erişim sağlanacak. Şirket, 2022 yılı sonuna kadar saniyede 5,5 exahash hash oranı bekliyor ve daha sonra tanıtılan ek güç kapasitesinin 20 EH/s üreteceğini tahmin ediyor.

Argo’nun Kasım 2021’deki düzenleyici başvurusuna göre, veri merkezinin toplam maliyetine ilişkin tahminler 1,5 milyar ila 2 milyar dolar arasında değişiyor. Madencilik firması ayrıca Eylül 2021’de Galaxy Digital LP’den Bitcoin kullanarak 25 milyon dolarlık bir kredi anlaşması sağladı ( BTC) teminat olarak verdi ve tesisin bir kısmını 57.5 milyon dolarlık üst düzey tahvil teklifiyle finanse edeceğini söyledi.

İlişkili: Dünya çapında madencilik: Kripto madencileri değişen bir ortamda nereye gitmeli?

Teksas, muhtemelen ucuz elektriği ve madencilik şirketlerine uygun düzenlemeler nedeniyle, mağaza kurmak isteyen kripto madencileri için bir miktar sıcak nokta haline geldi. Nisan ayında, Fort Worth Şehri belediye binasında üç Antminer S9 kulesi kullanarak BTC madenciliği yapmak için bir pilot program başlattı.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!