Başbakan hükümetindeki suistimal iddiaları arasında İngiltere’deki kripto yanlısı finansal düzenleyicilerin çıkışı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Birleşik Krallık’ın finansal sistemini düzenlemekten sorumlu birçok yetkili, Başbakan Boris Johnson’ın bir hükümet üyesini atama konusunda “kötü karar” kullandığı iddialarının ardından istifa etti.

Johnson’a Çarşamba günü Twitter’da yayınlanan bir mektupta, Hazine Ekonomik Sekreteri John Glen söz konusu istifa kararı, “eski genel müdür yardımcısının atanmasına ilişkin son olaylar” ve Başbakan’ın olayı ele alırkenki “kötü muhakeme” tarafından tetiklendi. Glen, ülkenin mali hizmetlerine yönelik “hayati reformların” Parlamentoya sunulmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Glen’in istifası, Salı günü İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın istifasını izledi. ilan edildi o da benzer nedenlerle Johnson hükümetinden ayrılacaktı. Sunak, pandemi ve Ukrayna’daki savaşın etkileri de dahil olmak üzere küresel ekonomi için “ciddi zorluklar” nedeniyle istifa edeceğini söyledi:

“Halk haklı olarak hükümetin düzgün, yetkin ve ciddi bir şekilde yürütülmesini bekliyor. Bunun benim son bakanlık işim olabileceğinin farkındayım, ancak bu standartların uğruna savaşmaya değer olduğuna inanıyorum ve bu yüzden istifa ediyorum.”

Hem Glen hem de Sunak, Salisbury ve Richmond bölgeleri için parlamento üyesi olarak kalacaklar. Glen, Birleşik Krallık hükümetinde bulunduğu süre boyunca, ülkenin vergi sisteminin “kripto için daha kolay çalışmasını sağlamak” için reform yapmayı destekledi ve kripto firmalarının Mali Davranış Otoritesine kaydolmasını zorlaştıran politikalar çağrısında bulundu.

“Kripto teknolojileri geleceğin büyük bir parçası olacaksa, o zaman biz İngiltere, zemin katta olmak istiyoruz” söz konusu Glen, Nisan ayında Innovate Finance Küresel Zirvesi’nde.

Sunak, 2020’de Birleşik Krallık hükümetinin merkez bankası dijital para birimleri ve istikrarlı paralar dahil olmak üzere finansal teknolojiye öncelik vereceğini ve ülkenin yeniliklere ayak uydurmasını hedefleyeceğini söyledi. Kripto para birimlerinin ve stablecoin’lerin benimsenmesini teşvik eden daha sonra önerilen birçok reformun arkasındaydı.

İlişkili: Kazak hükümeti protestolar sırasında istifa etti, interneti kapattı ve Bitcoin ağ hash oranının %13.4 düşmesine neden oldu.

Birçok kişi, başbakanın eski başkan yardımcısı Chris Pincher’ın iki kişiyi taciz ettiğini, ancak onu hükümette üst düzey bir pozisyona terfi ettirmeyi seçtiğini bildiği haberlerinin ardından Johnson’ın istifasını istedi. Glen, Sağlık Bakanı Sajid Javid ile birlikte Salı günü istifa ederek toplam sayıyı 27’ye çıkardı.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!