Bancor 3, likidite sağlayıcıları için kalıcı kayıp koruması ile yayına giriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Likidite havuzlarını tanıtan ilk merkezi olmayan finans protokolü olan Bancor, Bancor 3 adlı v3’ün lansmanı ile yeni bir likidite çözümü ile ortaya çıktı.

Bancor 3, likidite sağlayıcılarına kalıcı kayıplara karşı koruma sağlama vaadiyle yayına girdi. Yeni mimari değişiklikler, sürdürülebilir zincir üzerinde likidite getirmeyi ve merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) için merkezi olmayan finansmanı (DeFi) daha basit hale getirmeyi vaat ediyor.

v3 projesi, Polygon’s MATIC, Synthetix Network Token (SNX), Yearn.finance’s YFI, Brave’s Basic Attention Token (BAT), Flexa’s AMP ve Enjin Coin (ENJ) dahil olmak üzere 30’dan fazla proje ve tokeni ve bunun için birkaç DAO’yu çekti. yeni protokol lansmanı.

Tek taraflı stake etme, yatırımcıları kalıcı kayıplara karşı korumak için ilk olarak Bancor v2 ile tanıtıldı; ancak, son sürüm yüksek bir giriş engeli ve yüksek gaz ücretlerinden muzdaripti. V3 ile Bancor, tam kalıcı kayıp koruması ve minimum gaz ücretleri vaat ediyor.

Likidite, DeFi ekosisteminin belkemiğidir, ancak önde gelen birçok protokol, uzun vadeli bir likidite madenciliği stratejisini sürdürmede ciddi bir krizle karşı karşıya kaldı. Bancor ürün mimarı Mark Richardson, önemli mimari değişiklikler ve yeni likidite çözümü hakkında Cointelegraph’a şunları söyledi:

“Bancor 3’te protokol, ağın yükümlülüklerini daha iyi yönetmesine olanak tanıyan ve daha düşük maliyetli bir kalıcı kayıp tazminatı sağlama yöntemiyle sonuçlanan iyileştirilmiş bir dizi işlem kullanıyor.”

Bancor 3, Omnipool, anında kalıcı kayıp koruması, otomatik bileşik ödüller, ikili ödüller ve aşırı akışkan likidite dahil olmak üzere birçok yeni mimari değişiklik ve özellik sunar. Omnipool, jeton likiditesi için tek bir sanal kasadır. Richardson, Omnipool’un bir kullanıcının başka bir havuzdaki kalıcı kaybını telafi etmek için bir havuzdan protokolle kazanılan ücretleri kullanabileceğini açıkladı. Bu, işlem ücreti kaymasını azaltmalı ve verimliliği sağlamalıdır.

İlgili: Chainlink, Latin Amerika emlak platformuna güç verecek

Otomatik bileşik kazanma mekanizması, işlem ücretlerinin ve ödüllerin, ilk günden itibaren havuz içinde likidite olarak aynı anda kullanılan sıfır işlem ücreti ile otomatik olarak birleştirilmesini sağlar. Bu mekanizma, üçüncü taraf projeleri için çift kazanç sağlar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!