Balinalar borsalara 50 bin BTC gönderdiği için Bitcoin fiyatı 20 bin doların altına düştü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin (BTC), 22 Haziran’da çok günlü en yüksek seviyelerin yerini 20.000 doların altına yeni bir düşüşe bırakmasıyla dramatik bir ruh hali değişikliği gördü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC, ana trend çizgisinin altında birikimi görebilir

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin Bitstamp’ta 19.947$’ın en düşük seviyelerine ulaşmak için son kazanımlarını aniden durdurduğunu gösterdi.

Sahip olduğu en büyük kripto para önceki gün 21.700 doları geçti, 16 Haziran’dan bu yana en iyi performansı, ancak Wall Street ticareti sırasında ivme azaldı.

Popüler tüccar ve analist Rekt Capital için BTC/USD’nin 200 haftalık hareketli ortalamasını (MA) geri alamama tehlikesi vardı.

Önceki ayı piyasalarında klasik bir destek hattı olan Bitcoin, daha önce makro fiyat diplerini karakterize eden fitillerle destek olarak 200 haftalık MA’yı korumuştu.

“BTC, 200 haftalık MA’yı destek olarak geri alamazsa… O zaman ne olabileceğine dair senaryolardan biri, 200 haftalık MA’nın altında ilk kez bir Birikme Aralığı oluşmadan önce yeni düşük seviyelere inmeyi içerir. ” o uyardı.

200 haftalık MA, yazı yazılırken 22.420 dolardı.

Balinalar borsalara 50 bin BTC gönderdiği için Bitcoin fiyatı 20 bin doların altına düştü
200 haftalık MA ile BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Diğer tüccar Credible Crypto kısa vadeli perspektifte daha iyimserdi ve Twitter takipçilerine spot fiyatın çok daha düşük olacağını öngörmediğini söyledi.

Uzaklaşan Crypto Tony de aynı şekilde BTC/USD’nin şu anda hareket ettiği “talep bölgesini” vurguladı.

“Makroda burada birkaç şey görebiliriz. Bir dağıtım aralığından net bir şekilde ayrıldık. Şimdi bu aralıktaki ilk talep bölgesini test ediyoruz. Bir tepki bekleniyor ama bence henüz dip değil” dedi. tweetlendi:

“Kartlarda 17 bin – 15 bin dolar arasında bir fitil.”

Reklam Alanı

Balinalar BTC maruziyetini azaltmak istiyor

Bu arada, en büyük BTC sahipleri için, zincir üstü verilerde değişim belirtileri zaten görülüyordu.

İlgili: Bu hodling değil! Bitcoin adreslerinin %50’sinden fazlası hala kârda

Zincir içi analitik firması Glassnode’a göre, 20 ve 21 Haziran’da Bitcoin balinaları borsalara 50.000’den fazla BTC yatırdı. Bunu, 13 Haziran’da tek bir günde 58.000 BTC girişi izledi.

Balina cüzdanlarından gelen toplam girişler, gün içi bazında yüksek kalırken, önceki bazı satışlar sırasında görülen seviyelerle hala eşleşmedi.

Örneğin 9 Mayıs’ta aynı grup, Mart 2020’den bu yana en çok işlem yapan hesaplara 80.000’den fazla BTC gönderdi.

Balinalar borsalara 50 bin BTC gönderdiği için Bitcoin fiyatı 20 bin doların altına düştü
Bitcoin balina değişimi mevduat tablosu. Kaynak: Glassnode

Cointelegraph’ın bu hafta başlarında bildirdiği gibi, balina alıcıları bu arada 19.000 doların biraz üzerinde potansiyel bir ana destek seviyesi yarattı.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!