Avustralya pazarlarında iki spot kripto ETF daha piyasaya sürüldü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Pazartesi günü Cboe Australia borsasında iki kripto para destekli borsa yatırım fonu (ETF) daha başlatıldı ve Avustralyalı tüccarlar için mevcut olan toplam kripto ETF miktarını altıya çıkardı.

Kanada merkezli 3iQ Digital Asset Management, 3iQ CoinShares Bitcoin (BTC) Feeder ETF ve 3iQ CoinShares Ether (ETH) Feeder ETF olmak üzere iki spot ETF başlattı.

Avustralya fonlarının her ikisi de şirketin Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) listelenen Kanada ETF’lerinden, 3iQ CoinShares Bitcoin ETF’den ve 3iQ CoinShares Ether ETF’den beslenir. Kanada ETF’lerinin temel varlıkları, Gemini kripto borsası tarafından soğuk depoda tutulan BTC ve ETH varlıklarıdır.

3iQ’nun fonları, 21Shares ve Cosmos Asset Management’ın Bitcoin ve Ether destekli fonlarına katılıyor.

Üç ETF, 21Shares’in bir Bitcoin ve Ether ETF’si ve Cosmos’un bir Bitcoin ETF’si sonunda Mayıs ayı başlarında ticarete açıldı ve Avustralya’daki ilk kripto ETF’leri oldu. Cosmos daha sonra 31 Mayıs’ta Ether destekli bir fon yayınladı.

3iQ fonlarına çok benzer şekilde, Cosmos ETF’lerinin altında yatan varlıklar, Kanada Amaçlı Bitcoin ve Eter ETF’lerine yapılan doğrudan yatırımlardır, 21Shares tarafından verilen fonlar ise Coinbase tarafından soğuk depoda tutulan Bitcoin ve Ether rezervleri tarafından desteklenmektedir.

Bir fark noktası, 3iQ’nun, her biri %1,25’lik bir harcama oranına sahip 21Shares ve Cosmos ETF’lerinden %1.2 – %0.05 daha düşük olan altı ürün arasında en düşük harcama oranına sahip olmasıyla övünmesidir.

İlişkili: Kripto ayı piyasasının ortasında kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i aldı: CoinShares

21Shares ve Cosmos’un üç orijinal fonu, ticarete durgun bir başlangıç ​​yaptı, piyasaya sürüldüğü gün yalnızca 1,3 milyon dolarlık hacim görerek tahmini 1 milyar dolarlık beklenen girişin çok altında kaldı. İki 21Shares fonu toplam yaklaşık 936.500 $ toplam giriş alırken, Cosmos’un Bitcoin fonu 398.000 $’ın biraz üzerinde geldi.

Yazma sırasında Cboe’den alınan verilere göre, iki 3iQ ETF, sırasıyla Bitcoin ve Ether ETF’lerinde işlem gören 13.592 ve 9.754 hisse hacmi gördü ve sırasıyla yaklaşık 73.415 dolar ve 73.605 dolar olmak üzere toplamda 147.000 doları aştı. rakiplerine göre çok daha küçük.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!