AVAX fiyatı kilit seviyeyi test ederken çığ beş gün içinde %25 toparlandı — Önümüzdeki büyük ralli mi?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Avalanche (AVAX), desteği olarak önemli bir bükülme alanını test ettikten beş gün sonra güçlü bir şekilde toparlandı. Şimdi, AVAX/USD paritesi, yukarı yönlü geri çekilme hareketini ikinci çeyreğe kadar sürdürme olasılığı ile karşı karşıya.

%30 artı bir ilerleme mi?

AVAX’ın fiyatı, 30 Nisan’da yaklaşık 55 dolardan %25’lik bir artışla 5 Mayıs’ta neredeyse 69.50 dolara yükseldi.

İlginç bir şekilde, AVAX’ın toparlanma hareketi, Ocak 2022–Nisan 2022 ve Ekim 2021–Kasım 2021 oturumunda sırasıyla %100 ve %175’lik bir fiyat rallisinden önce gelen aynı destek alanında (54–60$ aralığında) ortaya çıktı.

AVAX/USD haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Ek olarak, AVAX’ın hakim azalan kanal modelinin alt trend çizgisi (muhtemelen bir “boğa bayrağı”) destek görevi gördü. Bu, Avalanche tokeninin, 5 Mayıs fiyatına göre neredeyse %35 artarak 90$’a yakın kanalın üst trend çizgisine doğru toparlanma hareketini genişletme potansiyelini artırdı.

Valkyrie, AVAX fonunu başlattı

AVAX’ın fiyat rallisi, kısmen Federal Rezerv’in 4 Mayıs’ta faiz oranlarını geniş çapta beklenen %0,75’e karşı %0,5 artıracağını açıklaması nedeniyle, kripto piyasasının başka yerlerinde benzer yukarı yönlü hareketlerle aynı zamana denk geldi.

AVAX, 4 Mayıs’ın 59$’a yakın dip seviyelerinden ölçüldüğünde yaklaşık %20 arttı. İlginç bir şekilde kazancı, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) dahil olmak üzere en büyük rakip varlıklarından daha yüksek çıktı. Bunun nedeni Valkyrie olabilir.

Tennessee merkezli kripto yatırım şirketi, 4 Mayıs’ta akredite yatırımcılar için bir Avalanche Trust (VAVAX) başlattığını duyurdu. Asgari yatırımı 25.000 dolar olarak belirledi ve kaynaklara göre kasalarına şimdiden 25 milyon dolar çekti.

Lansman, Avalanche’ın kullanım ve gelir yaratma da dahil olmak üzere temel ölçütlerde yükseliş trendlerini görmesinden sonra geldi.

Ayrıntılı olarak, Messari araştırmacısı James Trautman’a göre, ağın ortalama günlük işlemleri, bir önceki çeyreğe kıyasla 1/22022’de (+%82,8) neredeyse iki katına çıkarken, toplam geliri aynı zaman diliminde %72.7 arttı.

AVAX fiyatı kilit seviyeyi test ederken çığ beş gün içinde %25 toparlandı — Önümüzdeki büyük ralli mi?
1. çeyrek boyunca çığ ağ değeri ve kümülatif gelir. Kaynak: Messari

Analist ayrıca, Avalanche’ın gelir artışının AVAX’ın piyasa değeri üzerinde “yukarı yönlü baskı” oluşturabileceğinin altını çizdi, çünkü hisse kanıtı ağının ücretlerin %100’ünü yakması (AVAX’ten türetilmiştir) ve dolayısıyla dolaşımdaki toplam arzı düşürür.

İlgili: ‘Ethereum katillerinin’ doğuşu: Ethereum’un tahtını alabilirler mi?

Reklam Alanı

Trautman, “Bu, doğrulayıcıların ve yetki verenlerin dengelerini birleştirmek yerine artan kıtlık yoluyla tüm token sahiplerine değer katıyor,” diye ekledi:

“Soru, gelir ve piyasa değeri arasındaki farkın istatistiksel olarak ne kadar önemli olduğudur. […] Temel değer (spekülatif değerin aksine) piyasa değerinin daha önemli bir parçası haline geldiğinden, teorik olarak gelir ve piyasa değeri arasında güçlü bir ilişki bulunmalıdır.”

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!