Ava Labs, 5,25 milyar dolarlık değerlemeyle 350 milyon dolar topladı: Rapor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bloomberg tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, Ava Labs, 5,25 milyar dolar değerinde 350 milyon dolarlık yeni bir fon sağlama yolunda ilerliyor. Anlaşmanın detayları kamuoyuna açıklanmadı. Ava Labs, Avalanche (AVAX) blok zincirinin lider geliştiricisidir.

DeFi Llama’nın verilerine göre, AVAX’taki toplam kilitli değer veya TVL şu anda 14,6 milyar dolar. Merkezi olmayan finans veya DeFi, borçlanma ve borç verme protokolü Aave, blok zincirindeki pazar payının %33,72’sini oluşturuyor.

AVAX, 21.3 milyar dolarlık bir piyasa değerini aşarak en popüler blok zincirlerinden biri haline geldi. Eylül 2020’de ana ağının piyasaya sürülmesinden bu yana, blok zinciri yaklaşık 450 bireysel projeden oluşan bir ekosisteme dönüştü, token yakma yoluyla 118 milyon dolar değerinde AVAX’ı dolaşımdan kaldırdı ve 1,5 milyondan fazla topluluk üyesini kendine çekti.

Geçen Kasım ayında Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere, Avalanche ekosistemindeki birincil kuruluş olan Avalanche Foundation, geliştiricileri ağ üzerinde inşa etmeye teşvik etmek için 200 milyon dolarlık bir fon başlattı. İki ay önce, Eylül 2021’de vakıf, DeFi ekosistemini büyütmek için Polychain ve Three Arrows Capital tarafından yönetilen bir token satışı yoluyla 230 milyon dolar topladı. O zamanlar, blok zincirinin TVL’si 14 milyar dolardı, altyapısı ise yaklaşık 270 projeyi destekliyordu.

İlgili: AVAX yatırımcıları, Avalanche DApp kullanımı yavaşlasa bile yeni bir ATH bekliyor

Daha yakın zamanlarda, algoritmik stabilcoin blok zinciri Terra’nın arkasındaki kuruluşlar, stratejik Terra USD rezervleri için AVAX’ta toplam 200 milyon dolar satın aldı. Yatırımı haklı çıkarırken, Terra kurucu ortağı Do Kwon, blok zincirinin ekosistemindeki sağlam büyümeyi ve kullanıcılarının sadakatini gösterdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!