Aurora, Near Protocol’deki DeFi uygulamalarını finanse etmek için 90 milyon dolarlık fon başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Near protokolüne dayalı merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) ölçeklendirmek için tasarlanmış bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) olan Aurora, 90 milyon dolar değerinde bir token fonu başlattı.

Fon bugün Proximity Labs ile ortaklaşa başlatıldı ve Near protokolünde merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının finansmanına odaklanacak.

Near Protocol, geliştiriciler ve kullanıcılar arasında kullanılabilirliğe odaklanan bir DApp platformudur. Ethereum’un yükselen bir 1. katman rakibi olan Near Protocol aynı zamanda akıllı sözleşme yeteneğine sahiptir ve bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması çalıştırır.

Finansman, DAO hazinesinden yakınlık laboratuvarlarına kadar şu anda yaklaşık 90 milyon dolar değerinde olan 25 milyon AURORA tokeni tahsis eden Aurora Labs tarafından sağlandı.

Finansman modelinin bir sonucu olarak, Proximity Labs artık fonları yönetmekten ve Aurora’da DApp’ler oluşturmayı hedefleyen geliştiricilere hibe sağlamaktan sorumlu olacak.

Aurora Labs ekibi, token tabanlı finansman yapısının ağdaki etkinliği de artıracağına inanıyor.

Aurora Labs’ın kurucusu Alex Shevchenko, yeni token fonunun piyasaya sürülmesinin, Near protokolünde Ethereum uygulamaları geliştirmeyi geliştiriciler için daha çekici hale getirmeye yardımcı olacağını belirtti:

“Aurora DAO, Ethereum ekonomisini Ethereum blok zincirinin dışına genişletme misyonunu sürdürüyor. Bu hibe, Aurora ekosisteminin gelişiminde bir sonraki büyük adım ve Proximity Labs’in bu yolculukta bize eşlik etmesinden dolayı mutluyum.”

EVM, Ethereum’un işletim sisteminin merkezinde yer alan, işlem yürütme, akıllı sözleşme dağıtımı ve diğer işletim işlevlerinden sorumlu olan ve geliştiricilerin blok zincirinde DApp’ler oluşturmasına olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir bilgisayar motorudur.

İlişkili: Akıllı sigortadan zincir üstü belge doğrulamaya: NEAR’ın Kenya’yı nasıl iyileştirmeyi amaçladığı aşağıda açıklanmıştır

Artan sayıda bağımsız blok zinciri, BNB Zinciri, Çığ Zinciri, Poligon ve Fantom dahil olmak üzere EVM’yi varsayılan akıllı sözleşme motoru olarak benimsedi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!