Atari, blockchain ortak girişimini sonlandırdığı için adaş tokeninin artık ‘lisanssız’ olduğunu iddia ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Eski video oyunu devi Atari tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir açıklamada, firma, ortak girişim ortağı ICICB Group ve yan kuruluşlarıyla olan tüm lisans anlaşmalarını derhal yürürlükten kaldırdığını söyledi. Daha önce, ikisi birlikte Atari Zinciri’ni ve aynı adı taşıyan Atari Token’ı (ATRI) yaratmıştı. Ancak şirket anlaşmayla ilgili fikrini değiştirdi ve “ICICB’nin Atari’yi veya markalarını hiçbir şekilde temsil etmeye yetkili olmadığını” belirterek ortak girişime ilgi duymadığını açıkladı.

“Atari, […] Şu anda Atari Tokens olarak tanıtılan Joint Venture ve ilgili web siteleri, teknik incelemeler ve sosyal medya kanalları lisanssızdır, onaylanmamıştır ve Atari’nin kontrolü dışındadır.”

Atari, ileriye dönük olarak, oyun, topluluk ve yardımcı programa odaklanan yeni bir tescilli belirteç oluşturmayı, dağıtmayı ve yalnızca yönetmeyi planlıyor. Ancak ATRI yatırımcıları için bir tür soluklanma olacak gibi görünüyor. Atari’nin söylediğine göre şirket, 18 Nisan 2022 itibariyle, CET 18:00’de ATRI holdinglerinin bir “anlık görüntüsünü” aldı. Atari daha sonra, o andan itibaren tutulan ATRI belirteçleri için gelecekte yeni bir belirteç değişimi uygulayacaktır.

Şirket, “Yalnızca anlık görüntü itibariyle cüzdanlarda bulunan ve anlık görüntüde yakalananlara eşdeğer miktarlarda bulunan tokenler uygun olacaktır. Anlık görüntüden sonra elde edilen herhangi bir token uygun olmayacaktır” dedi.

Atari, kripto para alanında aktif bir oyuncudur ve değiştirilemez tokenler geliştirmeye yoğun bir şekilde odaklanmıştır. Yayınlandığı sırada, ATRI “eski” tokeni son 24 saat içinde %9,47 düştü ve piyasa değerini 26 milyon dolara düşürdü.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!