Arjantinli kasaba, enflasyonla mücadele etmek ve altyapıyı yükseltmek için kripto madenciliğine yatırım yapacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Arjantin’in Santa Fe Eyaletindeki Sorradino kasabası, demiryolu altyapısının yükseltilmesi için gereken parayı toplamak amacıyla kripto madenciliği yapmaya başlayabilir. Belediye başkanı, hemen satılabilen dijital para birimlerinin madenciliğini yapmakta herhangi bir risk görmüyor.

Yerel basının Pazar günü bildirdiği gibi, 6000 nüfuslu kasaba şimdiden altı ekran kartı satın aldı ve yakın gelecekte bir maden kulesi satın alacak. Sorradino belediye başkanı Juan Pio Drovetta’ya göre, kripto para madenciliği girişimi yerel topluluk tarafından desteklendi.

Arjantin’deki diğer birçok kırsal kasaba gibi, Sorradino da COVID-19 salgını ve bunun sonucunda ortaya çıkan enflasyondan ağır bir darbe aldı ve geçen yıl 33 yıl sonra ilk kez tekrar kullanıma giren demiryolu altyapısının yenilenmesi için ödeme yapmakta zorlanıyor. Yükseltme aynı zamanda Sorradino’yu yakındaki önemli şehirlere bağlayan demiryolu harcamalarını da hedefleyecek.

Drovetta, kasabanın olası madencilik operasyonunun sağlayacağı aylık gelirin birkaç yüz ABD doları civarında olacağını tahmin ediyordu. Belediye başkanı, Sorradino’da hangi madeni paraların çıkarılacağını belirtmedi. Kripto varlıklarının fiyat oynaklığının olası risklerine ilişkin yorumlarında, doğrudan kripto alımı planlanmamasına rağmen madenciliğin güvenli bir yatırım seçeneği olarak kaldığını vurguladı:

“Kripto para birimleri satın almıyoruz ve spekülatif bir hareketle kâr elde etmek istiyoruz. [either] kazanç [or lose]. Yapacağımız şey kripto para birimleri üretmek, böylece her zaman kazanacağız.”

Drovetta ayrıca, konuyla ilgili gerekli araştırmaları yapmış olan kasabanın madencilik gelirlerinden vergi ödemeyi planladığının da altını çizdi.

Madencilik operasyonunu başlatması halinde Sorradino, kripto madenciliğine doğrudan topluluk yatırımı konusunda benzersiz bir emsal oluşturabilir. Teksas’ın Rockdale kasabasındaki Bitmain’de olduğu gibi küçük kasabalarda güç kapasiteleri satın alan kurumsallaşmış maden oyuncularının veya hatta ünlü Salvadorlu “Bitcoin City” projesinde olduğu gibi madencilik şehirlerini sıfırdan inşa etmeyi planlayan merkezi hükümetlere tanık olmak çok daha yaygın. ”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!