Arjantin’in en büyük iki bankası kripto ticaretine izin verecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Arjantin’in en büyük ve ikinci en büyük özel bankaları Banco Galicia ve Brubank, müşterilerin kripto satın almalarına izin vereceklerini açıkladı.

Bloomberg Pazartesi günü, Arjantin’de bir ankete katılanların yüzde 60’ının kriptoya daha fazla erişim istediğini ve bankaların kripto ticaretine izin vermeye başlama kararlarını katalize ettiğini bildirdi.

Pazar araştırma şirketi Americas Market Intelligence’ın iştiraki Ignacio Carballo, Salı günü Banco Galicia’nın Bitcoin (BTC), Ether (ETH), USD Coin (USDC) ve Ripple (XRP) alımlarını desteklemeye başladığını gösteren çevrimiçi arayüzünün ekran görüntüleriyle onay tweetledi.

Güney Amerika ülkesi, dünyadaki altıncı en yüksek kripto benimseme oranına sahip. Veri ve anket firması Statista, Arjantinlilerin %21’inin 2021 yılına kadar kripto kullandığını veya sahip olduğunu tahmin ediyor.

Müşterilerin bankaları aracılığıyla Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almalarına izin vermek, Arjantinlilerin ülkedeki ezici enflasyonun önünde kalmasına yardımcı olabilir. Ekonomik veri takipçisi Trading Economics’in en son verileri, Arjantin’in Nisan ayındaki enflasyon oranının %55 olduğunu söylüyor. Taraftarlar, Bitcoin’in kıtlığının ve ademi merkeziyetçiliğinin onu ideal bir enflasyon riskinden korunma aracı haline getirdiğini söylüyor.

Geçen ay, Arjantin’deki Sorradino kasabası madencilik kuleleri satın aldı ve enflasyonla mücadele etmek için Bitcoin kazanmanın bir yolu olarak bir madencilik operasyonu başlatmayı planladı. Madencilikten elde ettiği gelirin ayda birkaç yüz ABD doları olduğu tahmin ediliyordu.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in belediye başkanı Horacio Rodriguez Larreta, yüksek benimseme oranını hesaba katarak geçen ayın sonlarında şehrin kamu finansal hizmetleri için ödeme olarak kriptoyu kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Şehir ayrıca sakinleri için blok zinciri tabanlı bir dijital kimlik (DID) platformu başlatmayı planlıyor.

İlişkili: Exec, El Salvador Bitcoin cüzdanının ‘güçlü bir evlat edinme işareti’ gösterdiğini söylüyor

Reklam Alanı

Ancak Arjantin, Güney Amerika’daki en büyük ülke değil ve kripto benimseme konusunda dev adımlar atıyor. Brezilya senatosu nihayet 26 Nisan’da yerel kripto endüstrisi için çok ihtiyaç duyulan bir düzenleyici çerçevenin eklenmesine yardımcı olabilecek Bitcoin Yasası tasarısını onayladı. Başkan Jair Bolsonaro tarafından yasaya dönüştürülmesi için yalnızca bir komiteden daha geçmesi gerekiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!