Argo Blockchain borçlarını ödemek için 637 BTC sattığını bildirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Argo Blockchain, Bitcoin varlıklarının bir kısmını satmak için Bitfarms, Core Scientific ve Riot Blockchain gibi kripto madenciliği şirketlerine katıldı.

Argo, Perşembe günkü bir blog yazısında, Haziran ayında ortalama 24.500 $ – kabaca 15.6 milyon $ fiyatla 637 Bitcoin (BTC) sattığını söyledi. Şirket, fonları, Argo’nun 2021’de ayrı ayrı 20 milyon dolar ve 25 milyon dolarlık BTC destekli kredi anlaşmaları sağladığı Galaxy Digital’e olan borcunu azaltmak için kullanmayı planladı. Madencilik şirketi, 30 Haziran itibariyle ödenmemiş 22 dolarlık bir bakiyesi olduğunu bildirdi. ve Bitcoin fiyatı düşmeye devam ederse BTC destekli kredinin olası tasfiyesini önlemek için yeterli likiditeye sahiptir.

Argo CEO’su Peter Wall, “Şirketin BTC destekli kredisine maruz kalmasını azalttığımız risk yönetimi stratejimizden olumlu sonuçlar aldık ve tam zamanlı bir türev tüccarı tuttuk” dedi. Şirketin mevcut piyasa koşullarında gezinmek ve verimliliğimizi daha da artırmak için iyi bir konumda olduğuna inanıyoruz.”

Kripto satışlarının ardından Argo, 30 Haziran itibariyle 1.963 BTC ve BTC eşdeğerine sahip olduğunu, Mayıs ayında bildirilenden yaklaşık %18 daha az olduğunu söyledi. Bitfarms, Core Scientific ve Riot Blockchain dahil olmak üzere diğer madencilik firmalarının tümü, kripto varlığının fiyatı 18.000 doların altına düştüğü için piyasadaki gerilemenin ortasında BTC varlıklarının önemli bir yüzdesini Haziran ayında sattıklarını bildirdi.

İlişkili: Bitfarms, likiditeyi iyileştirme ve borçları ödeme stratejisinin bir parçası olarak 3K Bitcoin sattı

Argo, yüksek sıcaklıkların ardından Mayıs ayında Teksas, Dickens County’deki Helios tesisinde madencilik operasyonlarını azalttığını bildirdi – eyaletin birçok yerinde günlerce üç haneli sıcaklıklar yaşandı – “artan enerji talebine ve daha yüksek elektrik fiyatlarına” yol açtı. Bununla birlikte, Haziran raporu, kısmen “Helios tesisinde daha uzun çalışma süresi” nedeniyle mayınlı BTC ve BTC eşdeğerlerinde 124’ten 179’a bir artış gösterdi. Riot Blockchain ayrıca Perşembe günü madencilik filosunun bir kısmını New York’tan Teksas’a taşımayı planladığını duyurdu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!