Araştırma firması, 3,6 milyon Amerikalı’nın 2022’de satın alma yapmak için kripto kullanacaklarını tahmin ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bir araştırma firmasına göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2022’de alışveriş yapmak için kripto kullanacak yetişkin sayısı 3,6 milyona yükselecek.

Insider Intelligence tarafından yayınlanan bir rapor, kripto paranın bir ödeme aracı olarak değerinin bu yıl yüzde 70 artacağını gösteriyor. Firma, yıl sonuna kadar 3,6 milyon ABD’li yetişkinin satın alma yapmak için kripto kullanacağını tahmin ediyor.

Şirketin ana analisti David Morris’e göre, kriptonun oynaklığı, stabilcoin kullanımının artmasıyla hafifletiliyor. CBDC’ler geliştirilirken, kriptonun bir ödeme aracı haline gelmesine daha fazla odaklanılacaktır.

“Ayrıca, kartlar ve dijital cüzdanlar gibi insanların ödeme şekline daha fazla kripto seçeneğinin eklenmesini bekliyoruz. Bu faktörler, önümüzdeki birkaç yıl içinde yüksek kripto ödeme büyüme oranlarını teşvik etmelidir.”

Firma ayrıca 2022’nin sonunda kripto kullanıcısı olan ABD’li yetişkinlerin 33,7 milyona çıkacağını tahmin ediyor. 2023’te şirket, bu sayının 37,2 milyona daha da artmasını bekliyor. Bu rakamlar, 2021’de 46 milyona ulaşan ABD’deki önceki kripto mülkiyeti iddialarından önemli ölçüde daha düşük.

ABD’li yetişkinler arasında kripto sahipliğinde yıllık artış. Kaynak: İçeriden İstihbarat

Bu arada Gemini borsası tarafından yürütülen bir anket, yeni kripto yatırımcılarının geçen yıl Hindistan, Brezilya ve Hong Kong’da neredeyse iki katına çıktığını gösterdi. Bu ülkelerdeki anket katılımcılarının yarısından fazlası, 2021’de kriptoya yatırım yapmaya başladıklarını belirtti.

İlişkili: Anket: ABD’li Y kuşağının dörtte birinden fazlası emekliliği finanse etmek için kripto kullanmayı planlıyor

Arcane Research ve Ernst & Young tarafından yürütülen bir anket, Norveçli kadınlar arasındaki kripto sahipliğinin 2021’de %3’ten bu yıl %6’ya çıkarak iki katına çıktığını buldu. Öte yandan çalışma, erkek sahipliğinin de 2019’da %6’dan 2022’de %14’e yükseldiğini kaydetti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!