Antwerp Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi, milyon avroluk klasik şaheseri simgeliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Blockchain dijitalleştirme sağlayıcısı Tokeny’ye göre Pazartesi günü, Antwerp Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi (KMSKA), Belçikalı ressam James Ensor’un (1860–1949) tablosu “Carnaval de Binche.Yatırımcılar, 150 Euro’dan (veya yaklaşık 158 $) başlayan işin kısmi mülkiyetini elde edebilirler. Girişim, KMSKA, Tokeny ve blok zinciri sanat varlığı Rubey arasında, belirteçlerin kendileri, ERC-3643 uyumlu ve Polygon (MATIC) blok zincirinde başlatılan ortak bir çabadır.

Tarafların da belirttiği gibi, işbirliğinin nihai amacı, girişe yönelik yatırım engellerini azaltmak ve sıradan kullanıcıların, genellikle yalnızca varlıklı kişilerin erişebildiği pahalı güzel sanat eserlerinin ortak sahipleri olmasını sağlamaktır. Yenilikçi bir bağış toplama yöntemi olan Art Security Token Arzı yoluyla, bireyler toplu olarak satın alabildi ve KMSKA’nın bunu uzun vadeli bir krediyle almasını sağladı.

Maddi olmayan tokenlerin aksine, işlemlerdeki Art Security Token’lar borçlanma araçlarıyla desteklenir. Bu nedenle, Rubey, güvenlikleştirilmiş belirteçleri düzenleyici uyumlu bir şekilde yayınlamak ve yönetmek için Tokeny’nin belirteçleştirme API’lerini seçti. Gelişmeyle ilgili olarak, Tokeny CEO’su Luc Falempin şunları söyledi:

“Ortaklarımız KMSKA ve Rubey ile aynı vizyonu paylaşıyoruz, güvenlik belirteçlerinin daha küçük yatırımcıların halihazırda mevcut değeri olan sanat eserlerine yatırım yapmasına ve bunlarla meşgul olmasına izin vererek sanat endüstrisi üzerinde gerçek bir etkisi olacak.”

Bu arada, KMSKA Başkanı Luk Lemmens şunları ekledi:

“KMSKA zaten dünyanın en büyük Ensor koleksiyonuna sahipti. Carnaval de Binche’nin eklenmesi müzemizi Ensor mükemmellik merkezi olarak uluslararası haritaya daha da fazla yerleştiriyor.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!