Anket gösteriyor ki, Y kuşağı arasında kripto yatırım fonlarından daha popüler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Yatırım şirketi Alto, yakın zamanda yatırım konusundaki tercihlerini öğrenmek için Amerika Birleşik Devletleri merkezli yetişkinlerle anket yaptı. Sonuçlar, 25 ila 40 yaş arası daha fazla Y kuşağının yatırım fonlarından ziyade kriptoya yatırım yaptığını gösteriyor.

“Y Kuşağı Finansal Geleceklerini Nasıl Görüyor” adlı rapor, Y kuşağının yaklaşık %40’ının kripto para birimlerine yatırım yaptığını ortaya koyuyor. Rapora göre, bu “yatırım fonu sahibi olan Y kuşağının yüzdesinden daha fazla”. Üstelik, yüzde, hisse senetlerine sahip olan Y kuşağına neredeyse eşittir.

Rapor ayrıca, çoğu Y kuşağının ya zaten kriptoya sahip olduğunu ya da satın almayı düşündüğünü belirtiyor. Ancak Alto’nun kurucusu ve CEO’su Eric Satz, mevcut koşulların yatırım yapmayı düşünmelerini zorlaştırdığını söyledi. Açıkladı:

“Göze çarpan bir tüketim, yükselen yaşam maliyetleri ve artan öğrenci kredisi borçları dünyasında, Y kuşağı gelecek için yatırım yapmayı zor buluyor çünkü bugünü karşılamakta zorlanıyorlar.”

Bu arada, şu anda kripto tutan anket katılımcıları, emeklilik portföylerine kripto para eklemenin muhtemel olduğunu belirttiler. Rapor, kripto sahibi ve bireysel emeklilik hesabı olan Y kuşağının %70’inin dijital varlıklarını IRA’larında tuttuğunun altını çiziyor.

İlişkili: Perakendecilerin %75’i 24 ay içinde kripto ödemelerine bakıyor: Deloitte

Haziran ayının başlarında, başka bir anket, yüksek net değerli bireylerin de kriptoyu benimsediğini gösterdi. “World Wealth Report”a göre, zengin katılımcıların %71’i kripto, paraya çevrilemez tokenler (NFT’ler) ve borsada işlem gören fonlar gibi dijital varlıklara yatırım yaptı.

Aynı ay, araştırma firması Blockware Intelligence’ın bir raporu, Bitcoin’in (BTC) benimsenmesinin akıllı telefonlar, internet ve sosyal medya gibi diğer teknolojik aksaklıkların benimsenme oranını geçebileceğini gösterdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!