Anchor dev, Do Kwon’u sürdürülemez %20 faiz oranı konusunda uyardığını iddia ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Anchor Protocol aslen %3,6’lık bir faiz oranı sunmak için tasarlandı, ancak çekirdek geliştiricinin Kore medya kuruluşu JTBC ile yaptığı bir röportajda iddia ettiği gibi, daha fazla yatırımcı çekmek için piyasaya sürülmeden sadece bir hafta önce %20’ye kadar çevrildi.

“Bu kadar yüksek faizle çıkacağını bilmiyordum. Serbest bırakılmadan sadece bir hafta önce %20’ye ayarlandı,” dedi çalışan, Kore raporunda yalnızca Bay B olarak anılıyor:

“Başından beri çökeceğini düşünmüştüm (tasarladım), ama %100 çöktü.”

Bay B, platformun yalnızca %3,6’lık bir faiz oranı sunmak için tasarlandığını ve bunun Anchor’ın savaş sandığındaki mevcut fonları hesaba kattığı için Terra ekosistemini istikrarlı tutmanın önemli bir bileşeni olduğunu söyledi.

Ancak Bay B, lansmandan bir hafta önce geliştiricilerin planların değiştirildiğini öğrendiğini ve yatırımcılara TerraUSD Classic (USTC) stabilcoinlerini Çapa Protokolüne kilitlemek için çok yüksek %20’lik bir faize erişim sağladığını açıkladı.

JTBC ayrıca, yüksek faiz oranlarıyla yatırımcıları cezbetmek hakkında yazan Terraform Labs tarafından yapılan iç tasarım belgelerini aldığını iddia etti.

Geliştirici, Nisan 2019’daki lansmanın hemen öncesinde bu sorunu Terra Luna’nın kurucusu Kwon Do-Hyung (Do Kwon) ile ele almaya çalıştığını söyledi:

“Yayınlanmadan hemen önce CEO Kwon Do-Hyung’a faiz oranının düşürülmesini önerdim ama kabul edilmedi.”

Luna Classic’in (LUNC) ve algoritmik stabilcoin USTC’nin dramatik düşüşü, Güney Kore hükümetinin, politika hazırlama ve denetimden sorumlu ülkenin kripto endüstrisi üzerinde bir bekçi köpeği olarak hizmet etmek üzere Haziran ayında yeni bir Dijital Varlık Komitesi başlatma planlarına yol açtı.

Do Kwon, Mayıs ayı ortasında Güney Kore’de konuyla ilgili bir parlamento oturumuna katılmak üzere çağrıldı.

İlgili: Law Decoding, 30 Mayıs – 6 Haziran: Terra’nın Çin, Japonya ve Güney Kore’deki sonuçları

Ayrıca mahkeme belgelerinin Terra kazasından birkaç gün önce Terraform Labs Korea’yı çözdüğünü ortaya çıkarmasından sonra kendini sıcak suda buldu.

Reklam Alanı

Mayıs ayında Güney Koreli yetkililerin ayrıca Terraform Labs çalışanlarına kasıtlı fiyat manipülasyonu olup olmadığını ve tokenlerin uygun listeleme prosedürlerinden geçip geçmediğini araştırmak için mahkeme celbi çıkardığı bildirildi.

Buna rağmen, Terra kurucu ortağı, yıkılan LUNA’yı canlandırmayı amaçlayan Pheonix-1 olarak da bilinen Terra 2.0 adlı yeni bir zincirle 28 Mayıs’ta çöken ağı yeniden başlatmayı başardı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!