AMZN hissesi 2014’ten bu yana en büyük 1 günlük düşüşü gördüğü için Bitcoin boğa koşusunda hayal kırıklığı yarattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin (BTC), Amerika Birleşik Devletleri piyasalarının Amazon hisse senedinde %11’lik bir düşüş de dahil olmak üzere oynaklığa açılmasıyla 29 Nisan’da Wall Street açılışına düştü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Fed’de tüm değişiklikler

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, Cuma günü Bitstamp’ta BTC/USD’nin 38.622 dolara düştüğünü doğruladı.

ABD dolarının amansız boğa koşusunda bir düşüşe rağmen, Bitcoin 40.000 doların altında kaldığı için çok az güç belirtisi gösterdi.

Yorumcular, Federal Rezerv bilançosunu küçültürken, makro faktörlerin en büyük kripto para birimine karşı risk varlıklarının yanı sıra daha geniş olarak kaldığını belirtti.

Bu arada Amazon için, kaçırılan kazanç hedefleri, AMZN’nin sekiz yıldaki en büyük gün içi kaybıyla sonuçlandığından, acı hemen belirgindi.

S&P 500 bu yazı yazılırken yüzde 1, Nasdaq 100 yüzde 0.9 düştü.

Bitcoin’e odaklanan popüler tüccar ve analist Rekt Capital, pazara kısa zaman dilimlerinde bir kırılma için yakıt sağlamak için göreceli güç endeksinin (RSI) daha yüksek bir düşük ve toparlanma oluşturması gerekebileceğini savundu.

Balinalar piyasada dipten alım yapmak için ters döndü

Bu arada, balina davranışına ilişkin en son grafik güncellemesinde, zincir üstü analiz platformu Whalemap’ten alınan veriler, satın alma davranışının 2018’in sonundaki ayı piyasasının dibini yansıttığını gösterdi.

İlgili: Bitcoin, büyük hareket için BTC fiyatı ‘tüm kutuları kontrol ettikten’ sonra volatil aylık kapanış için ayarlandı

Verilerine göre, 1.000 ila 10.000 BTC arasında bakiyesi olan balinalar, o yıl Aralık ayında BTC/USD 3.100$’a ulaştığında olduğu ölçüde BTC biriktirmekle meşgul. Hacimler, Mart 2020’deki 3.600 dolarlık çöküşten bile daha fazla.

Analist ve gösterge yaratıcısı Charles Edwards, “Balinalar bugün 3 bin doların en düşük seviyelerinde olduğu kadar Bitcoin biriktiriyor” dedi. yorum yaptı.

“Bunlar yakl. Bugün cüzdanlarında 40 milyon dolar – 400 milyon dolar. 2018’de bu 4 milyon – 40 milyon dolardı (ama o zaman da ‘kurum’ yoktu).”

AMZN hissesi 2014'ten bu yana en büyük 1 günlük düşüşü gördüğü için Bitcoin boğa koşusunda hayal kırıklığı yarattı
Bitcoin 1.000–10.000 BTC cüzdan giriş tablosu. Kaynak: Balina Haritası

Bu hafta Whalemap, mevcut spot fiyat seviyelerinin hem alıcılar hem de satıcılar için tarihsel olarak önemli bir zemin oluşturduğunu belirtti.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!