ABD Ticaret Departmanı, dijital varlık endüstrisinden rekabet edebilirlik çerçevesine ilişkin girdi istedi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın 9 Mart tarihli “Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişiminin Sağlanması” yürütme emrinde zorunlu kılınan çok sayıda rapor ve diğer yazılı materyaller arasında, Ticaret Departmanı’nın 5 Eylül’de yayınladığı dijital varlık teknolojilerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin ekonomik rekabet gücünü artırmaya yönelik bir çerçeve yer alıyor. Bu belgeye hazırlanırken, Ticaret Departmanı Salı gününe kadar kamuoyundan yorumlar istedi ve tartışmayı teşvik etmek için 17 soru verdi.

Salı günü öğleden sonra Ticaret Departmanı tarafından sekiz yorum alındı. Birkaç paragraftan ayrıntılı analiz sayfalarına kadar değişiyorlardı. Mastercard’ın 16 sayfalık yanıtı en uzunuydu.

Mastercard verdiği yanıtta, ABD’nin hem finansal hizmetler hem de teknolojik yenilik merkezi olarak özellikle güçlü bir konumda olduğunu söyledi. Bu avantajları korumak için birkaç adım atılması çağrısında bulunuyor. Mastercard, düzenleyici netlik eksikliğinin önemli bir iş ve inovasyon engeli olduğunu yazdı ve şunları ekledi:

“Mastercard bu nedenle ABD yönetiminin dijital varlıkların düzenlenmesindeki liderliği, bu sektördeki Amerikan firmalarının genel rekabet gücünün kilit bir etkinleştiricisi olarak görmesi gerektiği görüşünü destekliyor.”

Ayrıca Mastercard, ülkelerin sektördeki işletmeler için külfetli şartlar yarattığını söyledi ve ABD uluslararası ticaret anlaşmalarına “dijital ticaretin tedavisine yönelik bir yaklaşımın” dahil edilmesini tavsiye etti.

İlgili: Mastercard, 2.9B kart sahiplerinin doğrudan NFT satın alma işlemleri yapmasına izin verecek

Teknoloji ticaret grubu İlerleme Odası, ABD’nin lider konumunu korumak için düzenleyici netlik ve işgücü geliştirme çağrısında bulundu. Proof of Stake Alliance, bölümün tartışma sorularından dördüne dikkatlice tartışılan yanıtlarda, hisse kanıtı teknolojilerinin avantajlarını “dijital varlık inovasyonunun geleceği” olarak lanse etti.

George Mason Üniversitesi Mercatus Merkezi’nde misafir kıdemli bir araştırma görevlisi, “ABD dijital varlık işletmelerinin taşıdığı ağır düzenleyici yükten” ve gizlilik korumalarının geliştirilmesi ihtiyacından kurtulmak için uzun süre tartıştı.

Amerikan Bankacılar Birliği, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Personel Muhasebe Bülteni 121’i rekabeti engellemekle eleştirirken düzenleyici netliği de destekledi. Mevcut ABD ödeme sistemlerini övdü ve ABD CBDC’sinin faydalarını “belirsiz ve gerçekleşmesi olası değil” olarak nitelendirdi. Independent Community Bankers of America, dijital varlıkların “finansal suçlar ve finansal istikrar için riskler de dahil olmak üzere çok sayıda önemli tehdit oluşturduğunu” söyledi ve ABD CBDC’sine açıkça karşı çıktı.

Dijital varlık geliştirmeyle ilgili yürütme emri, bir düzineden fazla yazılı yanıt gerektiriyordu. Bunlardan ilki Haziran ayında Adalet Bakanlığı tarafından yayınlandı. Ticaret Departmanı çerçevesi, 7 Eylül’de yayınlanması beklenen beş belgeden biridir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!