ABD Senatosu, Lael Brainard’ı Fed başkan yardımcısı olarak onayladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kısmen partizan engellemesinden kaynaklanan haftalarca gecikmeden sonra, Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, Merkez Bankası’nın bir sonraki başkan yardımcısı olarak Federal Rezerv yönetim kurulu üyesi Lael Brainard’ın adaylığını onayladı.

Salı günü Senato’da yapılan 52-43 oyla, ABD’li milletvekilleri Brainard’ın dört yıl boyunca Federal Rezerv başkan yardımcısı olduğunu, potansiyel olarak Ocak 2026’da sona eren vali olarak görev süresinin ötesinde olduğunu onayladılar. Brainard, o zamandan beri onay bekleyen dört adaydan biriydi. Senato Bankacılık Komitesi’ndeki Cumhuriyetçi milletvekilleri, olası Fed başkan yardımcısının adaylığını tam Senato’ya gönderecek olan Şubat komitesini boykot etti.

Brainard’a ek olarak, Senato muhtemelen yakında Şubat ayından bu yana geçici başkan olarak görev yapan muhtemel Fed başkanı Jerome Powell’ın yanı sıra ekonomistler Philip Jefferson ve Lisa Cook’un Fed valileri olarak adaylarını oylayacak. Eski Obama yönetimi yetkilisi ve hukuk profesörü Michael Barr, Başkan Joe Biden’in Barr’ı Nisan ayında Fed’in denetimden sorumlu başkan yardımcısı olarak seçmesinin ardından milletvekillerinden onay bekliyor.

Ocak ayındaki bir onay oturumu sırasında Brainard, Kongre’nin nihayetinde bir merkez bankası dijital para birimi veya CBDC ile ilerlemeye karar verme yetkisine sahip olacağını ve Fed’in yasama organının düzenleyici çerçeveyi güncellemede “çok önemli bir rol üstlenmesini” memnuniyetle karşılayacağını söyledi. kripto para birimleri ve dijital varlıklar için. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri’nin bir CBDC yayınlaması lehinde konuşmuştu, ancak kripto para birimleri için “yasal ve düzenleyici önlemler” konusundaki endişelerini de dile getirdi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonuna ek olarak Federal Rezerv, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dijital varlıkları kapsayan birçok düzenlemeyi denetler. Fed’deki boş kadroların çoğu, görev süresinin dolması ve yönetim kurulu üyelerinin istifalarının sonucuydu. Yedi üye, tam kadrolu olduklarında, kabaca on yılda gerçekleşmeyen bir şekilde guvernörler kurulunda oturuyor.

İlişkili: Biden’ın Fed seçimleri, partizan gecikmesinden sonra muhtemelen Senato oylamasına gidiyor

Brainard’da olduğu gibi, Powell, Barr ve Jefferson’ın tam Senato ile adaylıklarını onaylamak için 50’den fazla oya ihtiyacı olacak. Başkan Yardımcısı Kamala Harris Salı günü Senato katında yoktu, muhtemelen çünkü o test edildi COVID-19 için pozitif. Harris’in eşitliği bozan bir oylama olarak hareket edememesiyle, onun yokluğunun Cook’un Fed’in yönetim kuruluna oturma adaylığı konusundaki oylamayı geciktirdiği bildirildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!