ABD kripto parasının benimsenmesi, küresel enflasyon korkularına rağmen yüksek kalmaya devam ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

DappRadar tarafından yayınlanan nicel bir analitik raporu, dijital varlıkların küresel olarak benimsenmesi için bir dizi açıklayıcı davranışsal piyasa göstergesini açıkladı.

Blockchain verileri, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde Web3 ve metaverse sektörleri için olumlu bir duyguyu tasvir ediyor; Çatışmanın patlak vermesinin ardından Ukrayna ve Rusya genelinde kriptoya ilgide gerici bir artış ve Avrupa genelindeki gaz fiyatlarındaki iyi belgelenmiş artışın enflasyonist ölçütler üzerindeki etkisi.

Çubuk grafik istatistikleri, para birimi deflasyonu zamanlarında tanık olunan olumsuz ekonomik dinamikler ile kripto para birimleriyle ilgilenmeye olan ilgi arasında yüksek bir korelasyon olduğunu bildirdi ve veriler, kripto para birimlerinin bir yatırım koruması işlevi görebileceğini öne sürdü.

Brezilya realinin (BRL) son on yılda ABD doları karşısında %217.65’lik çalkantılı deflasyonunun, önümüzdeki yıl içinde dijital bir varlık satın almayı düşünen katılımcıların %45’i için etkileyici bir faktör olduğu bildirildi. Benzer şekilde Hindistan, yerel para birimi rupi (INR)’de %58,58’lik bir deflasyonun ardından kripto faizinde %40’lık bir artışa tanık oldu.

“Web3 Metaverse için en yüksek sosyal medya göstergelerine sahip ülkeler” başlıklı kategoride ABD 2,2 puanla en yüksek sırada yer alırken, onu sırasıyla 1,4 ve 0,6 ile Endonezya ve Hindistan izledi. Birleşik Krallık 0.3 ile yedinci oldu.

Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), Somnium Space (CUBE) ve Roblox gibi önde gelen metaverse platformlarının çoğu, kullanıcı tabanının büyük bir bölümünü ABD’den çekmiştir.

“Gucci, Dolce ve Burberry gibi moda devleri NFT koleksiyonlarını piyasaya sürdü, Nike ve Adidas ise Web3’ün önde gelen markalarıyla ortaklık kurdu. HSBC ve JP Morgan The Sandbox ve Decentraland’da sanal stantlar açacak.”

Merkezi olmayan finans (DeFi) pazarında kilitli toplam değerin (TVL) bu yazının yazıldığı sırada 200 milyar doların biraz altında büyümesine rağmen, işlem hacmi Ocak ortasındaki en yüksek seviyeyi kaydettiğinden bu yana istikrarlı bir şekilde düşüyor.

Benzer şekilde raporda, “endüstrinin TVL’si Terra (LUNA), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX)’daki bütünsel ve hızlı ekosistemlerdeki artışın arkasında toparlanıyor” dedi.

İlgili: DappRadar, iş modelini yerel belirteçle DApp mağazasına döndürür

Bu büyümenin en önemli göstergesi, ağa geçiş yapan geliştiricilerin sayısıdır. Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, Terra yıldan yıla %313 büyüme yaşarken, Solana ve Near (NEAR) sırasıyla %307 ve %291 giriş aldı.

ABD kripto parasının benimsenmesi, küresel enflasyon korkularına rağmen yüksek kalmaya devam ediyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!