ABD Hazinesi, yabancı düzenleyicilerle kriptoya katılımı ele alan çerçeve yayınladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, Başkan Joe Biden’a ABD devlet kurumlarının yabancı meslektaşlarıyla çalışması için kripto üzerine bir çerçeve sundu.

Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD Hazinesi, Dışişleri Bakanı, Ticaret Bakanı, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı Yöneticisi ve Başkan Biden’in yürütmesinin gerektirdiği diğer devlet kurumları ile istişare ederek kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve hakkında rapor verdiğini söyledi. Mart ayında yayınlanan dijital varlıklara ilişkin sipariş. Hazine Bakanlığı’na göre çerçeve, “Amerika’nın temel demokratik değerlerine” saygı gösterirken ve küresel finansal sistemin ve uluslararası para sisteminin istikrarını ve güvenliğini sağlarken dijital varlıkların gelişimini teşvik etmeyi amaçlıyordu.

Başkan Biden’ın yürütme emri, Hazine Departmanının kriptoyla ilişkili riskleri azaltmak için politika önerileri geliştirmede kurumlar arası bir çabaya öncülük etmesini gerektirdi. Hükümet departmanı, yatırımcılara yönelik potansiyel riskler nedeniyle “düzensiz düzenleme, denetim ve yetki alanları arasında uyum” nedeniyle “kamu makamları, özel sektör ve diğer paydaşlar arasında uluslararası işbirliği” ihtiyacına işaret etti.

Yetersiz kara para aklama ve terörizmin finansmanı (AML/CFT) düzenlemesi, denetimi ve diğer ülkeler tarafından uygulanmasıyla mücadele, çoğu zaman olduğu gibi, Amerika Birleşik Devletleri’nin sık sık denizaşırı ülkelere sıçrayan yasadışı dijital varlık işlem akışlarını araştırma kabiliyetine meydan okuyor. Fidye yazılımı ödemelerinde ve diğer siber suçlarla ilgili kara para aklamada” dedi.

Uluslararası işbirliği ve koordinasyon açısından, Hazine Bakanlığı, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) dahil olmak üzere dijital varlıklarla ilgili konularda G7’deki politika yapıcılar ve düzenleyiciler ile yeni teknolojileri uluslararası para sistemine entegre edeceğini söyledi. Amerika Birleşik Devletleri ayrıca dijital varlıklar nedeniyle finansal istikrara yönelik potansiyel riskleri belirlemek, kripto düzenlemelerini zorlamak ve üyelere “makro-finansal zorluklar” konusunda danışmak için G20 üye ülkeleriyle birlikte çalışacak.

İlişkili: California valisi, ABD Başkanı’nın düzenleyici çabaları üzerine blok zinciri yürütme emri çıkardı

ABD’nin kripto ile ilgili politikanın katılımı ve koordinasyonu için kullanacağı diğer düzenleyici kurumlar arasında Finansal İstikrar Kurulu, Mali Eylem Görev Gücü, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı, Uluslararası Para Fonu, Merkez Bankaları için Merkez Bankaları için Federal Rezerv Kurulu forumları yer alıyor. Uzlaşma, Dünya Bankası ve diğer Çok Taraflı Kalkınma Bankaları:

“ABD, ortak politika hedeflerimizi karşılayan sistemler geliştirmenin yolları hakkında ortak öğrenmemizi artırmak için bu temel müttefikler ve ortaklar grubuyla dijital varlık teknolojileri, pazar yenilikleri ve CBDC’ler üzerinde ortak deneyler için fırsatları keşfedecek.”

Mart ayında açıklanan Başkan Biden’ın yürütme emri, ABD devlet kurumları ve departmanları arasında koordinasyon ve konsolidasyon gerektirerek kripto para birimleri konusunda birleşik bir ulusal politika oluşturmayı amaçlıyordu. Hazine’nin düzenleyici çerçeve konusundaki tavsiyelerine ek olarak, emir, Federal Rezerv’den bir merkez bankası dijital para biriminin geliştirilmesini araştırmasını talep ediyor. Haziran ayında, yürütme emri kapsamındaki yükümlülüğünün bir parçası olarak Adalet Bakanlığı, dijital varlıkların yasadışı kullanımı konusunda “uluslararası kolluk kuvvetleri işbirliğini nasıl güçlendirebileceğine” dair bir rapor yayınladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!