ABD Hazine Bakanlığı, Rusya’ya karşı son yaptırımlarda kripto madenciliği firmasını listeledi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, Rusya merkezli kripto madenciliği hizmetleri sağlayıcısı BitRiver ve birkaç yan kuruluşu yaptırımlardan kaçmayı kolaylaştıran firmalar olarak ekledi.

Hazine Bakanlığı’nın Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi veya OFAC Çarşamba günü yaptığı açıklamada, BitRiver AG’nin yanı sıra Rusya merkezli 10 yan kuruluşuna karşı şirketleri “Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar” olarak adlandırdığını söyledi. OFAC tarafından bu şekilde listelenen firmalar ve şahısların varlıkları bloke edilir ve “ABD’li kişilerin genellikle onlarla işlem yapması yasaktır.”

ABD Hazinesi’ne göre, BitRiver ve yan kuruluşlarına yönelik eylemler, iddiaya göre “Rus kuruluşları için yaptırımlardan kaçınmayı” kolaylaştırdığı iddiasına dayanıyordu; . Hükümet departmanı, BitRiver’ın uluslararası kripto madenciliği kapasitesi satan sunucu çiftlikleri işlettiğini ve bunun Rusya’nın “doğal kaynaklarından para kazanmasına” yardımcı olduğunu söyledi.

Hazine, “Rusya, enerji kaynakları ve soğuk bir iklim nedeniyle kripto madenciliğinde karşılaştırmalı bir üstünlüğe sahip” dedi. “Ancak madencilik şirketleri ithal bilgisayar ekipmanına ve fiat ödemelerine güveniyor ve bu da onları yaptırımlara karşı savunmasız hale getiriyor. Amerika Birleşik Devletleri, ne kadar karmaşık olursa olsun hiçbir varlığın, Putin rejiminin yaptırımların etkisini dengelemek için bir mekanizma haline gelmemesini sağlamaya kararlıdır.”

En son yaptırımlar, OFAC’ın ABD sakinlerini dijital varlıkları belirli Rusya merkezli kuruluşlara ve bireylere fayda sağlamak için kullanmamaları konusunda uyarmasının ardından geldi. Nisan ayında, hükümet departmanı, fidye yazılımı saldırıları ve diğer siber suçlardan kaynaklanan ödemelerle bağlantılı olduğu iddiasıyla Rusya merkezli darknet pazar yeri Hydra ve dijital para birimi borsası Garantex’i hedef aldığını duyurdu.

Terör ve Mali İstihbarat Dairesi Müsteşarı Brian Nelson, “Hazine, Putin’in acımasız seçim savaşını desteklemeye yardımcı oldukları için Rusya’ya yönelik ABD yaptırımlarından kaçan, kaçınmaya teşebbüs eden veya yardım edenleri hedef alabilir ve hedefleyecektir” dedi. .

İlişkili: Hazine yetkilisi çoğu kripto işleminin ‘meşru’ olduğunu kabul ediyor ancak yine de ek yaptırımlar bekliyor

Ukrayna’nın işgalinden önce, Rusya’nın merkez bankası kripto madenciliğini yasaklamayı önerdi, ancak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin o sırada endüstrinin “elektrik fazlalığı ve iyi eğitimli personel” nedeniyle ülkede bir avantaja sahip olduğunu söyledi. Rusya Maliye Bakanlığı maliye politikası departmanı müdürü Alexey Yakovlev, o zamandan beri hükümetin ülkede endüstriyel düzeyde kripto para madenciliğini desteklemesini önerdi ve “muhtemelen ev madenciliğini yasaklamanın mantıklı olmadığını” söyledi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!