ABD Hava Kuvvetleri, bütçeleme ve muhasebe sistemi geliştirmek için SIMBA Zinciri’nden yararlanıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Uzun yıllardır Birleşik Devletler Ordusu, operasyonlarını geliştirmek için bir dizi ortamda blockchain ile deneyler yapıyor. Şimdi, ABD Hava Kuvvetleri (USAF), bütçeleme ve muhasebe süreçlerine blok zincirini benimsiyor.

Perşembe günü yapılan basın açıklamasına göre, USAF, ordunun nakit akışını ve tedarik zinciri kalitesini ve yönetimini izlemek ve izlemek için blok zinciri tabanlı bir sistem geliştirmek için bir hizmet olarak blok zinciri platformu olan SIMBA Zinciri’ni görevlendirdi. Digital Blockchain Budgeting Accountability and Tracking (DiBaT) olarak adlandırılan projenin amacı, USAF tedarik zinciri bütçesindeki tüm dolarları token haline getirmek ve ayrıca fatura merkezleri, satın alma ekipleri ve tedarikçiler arasındaki fon hareketini izlemek.

DiBaT, yayına göre, USAF yönetiminin paranın nerede kullanıldığını ve tahsis ve ödeme sistemi içinde şu anda nasıl konumlandırıldığını görmesini sağlayan güvenli, sıfır güven, kurcalamaya dayanıklı bir blok zincirinde fonları izlemek ve denetlemek için SIMBA Bloklarını kullanıyor. . Ayrıca satın alınan malzemelerde tedarik zinciri görünürlüğünü ve şeffaflığı artıracaktır.

Cointelegraph’a konuşan SIMBA Chain’in kurucu ortağı ve başkanı Joel Neidig, firmanın ve ABD Hava Kuvvetleri’nin projenin şeffaflık ve verimlilik üzerinde olumlu bir etkisi olacağını ve aynı zamanda kullandıkları kalemlerden yatırım getirisini belirlemede kendilerine yardımcı olacağını beklediklerini söyledi. sık sık edinin. Şunları ekledi:

“Son 4 yıldır Hava Kuvvetleri ile çeşitli uygulamalar üzerinde çalışıyoruz, pilot ve kavram kanıtlama aşamalarından daha fazla üretim ortamına geçmekten heyecan duyuyoruz. Hava Kuvvetleri, DoD için blok zincirinin benimsenmesinde kesinlikle liderdir.”

İlişkili: ABD Hava Kuvvetleri, ‘SpaceVerse’ girişimi için ticari marka başvurusunda bulundu

Birleşik Devletler ordusu altı şubeden oluşur: Deniz Piyadeleri, Sahil Güvenlik, Ordu, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Uzay Kuvvetleri. Bu şubelerin yarısı daha önce blok zinciri teknolojisini veya diğer dijital varlık biçimlerini kullanmak için büyük planlar açıklamıştı.

2019’da USAF, tedarik zincirinin güvenliğini sağlamaya yardımcı olması için SIMBA Chain’i seçti ve ayrıca blockchain büyük veri yönetimi girişimi Constellation ile ortaklık kurdu. ABD Donanması, Kasım ayında HealthNet adlı blok zinciri tabanlı bir lojistik sistemi oluşturmak için Consensus Networks’e 1,5 milyon dolarlık bir sözleşme verdi. Geçen yıl, Space Force, uzay araçlarından birinin fırlatılması için özel olarak tasarlanmış yamaların ve madeni paraların değiştirilemez token versiyonlarını yayınlayacağını söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!