ABD ajansları, Kuzey Korelilerin BT ve çevrimiçi kripto işlerine akışına karşı uyardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, Devlet ve Hazine, Kuzey Koreli işçilerin çeşitli serbest teknoloji işlerinde, özellikle de kripto endüstrisindeki akınına karşı ortak bir tavsiye uyarısı yayınladı.

Kamu tavsiyesi Cuma günü yayınlandı ve özel firmaların Kuzey Koreli işçileri işe almaktan kaçınmaları için kritik kırmızı bayrakları ve tanımlayıcıları vurguladı. ABD kurumları, bu işçilerin, yaptırımları ihlal etmek için kullanılabilecek fikri mülkiyet, veri ve fon hırsızlığı da dahil olmak üzere bir dizi risk oluşturduğu konusunda uyardı.

Salgın nedeniyle serbest iş piyasasında önemli bir artış oldu ve kripto, merkezi olmayan bir sektör olduğundan mevcut sektördeki en kazançlı BT işlerinden bazılarını sunuyor. Kuzey Kore’nin kripto sektörüne olan ilgisine karşı temkinli olan ABD ajansları için endişe nedeni budur.

Kuzey Kore İşçi Operasyonlarına Genel Bakış

Danışmanlık, Kuzey Koreli işçilerin, menşe ülkelerini gizlemek için üçüncü ülke IP adreslerini ve çalınan kimlikleri satın almak için genellikle sanal özel ağları (VPN’ler) kullandıklarını kaydetti. Danışma ayrıca şunları okur:

“Bu çalışanlar, iş, kripto para birimi, sağlık ve fitness, sosyal ağ, spor, eğlence ve yaşam tarzı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir dizi sektörü kapsayan uygulamalar ve yazılımlar geliştiriyor.”

Danışman, ABD merkezli şirketlerdeki bu tür çalışanları belirlemek ve ayıklamak için, ad yazımında, uyrukta, iddia edilen iş yerinde, iletişim bilgilerinde, eğitim geçmişinde, iş geçmişinde ve bir şirket genelindeki diğer ayrıntılarda tutarsızlıklar da dahil olmak üzere dikkatli olunması gereken çeşitli kırmızı bayraklar listeledi. geliştiricinin serbest platform profilleri.

Kripto para biriminde ödeme talebi ve Çin Halk Cumhuriyeti merkezli banka hesaplarına sık sık para transferi, danışma belgesinde listelenen diğer kritik kırmızı bayraklardı.

İlişkili: Kuzey Kore takıntılı Ethereum geliştiricisi, yaptırımları ihlal ettiği için 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Kuzey Kore, çeşitli fidye yazılımı saldırıları ve hack’leri yoluyla para çalmakla ünlendi ve Lazarus adlı en önemli hack gruplarından birine ev sahipliği yapıyor. Axie Inifity’nin 600 milyon doların üzerinde kripto para kaybıyla sonuçlanan Ronin Bridge hack’i de aynı hack grubuna bağlıydı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!