AB yetkilileri, önerilen madencilik yasağını uygulamak için BTC ticaret yasağını değerlendirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Avrupa Birliği yetkilileri, bilgi edinme özgürlüğü talebiyle elde edilen belgelere göre, iş kanıtı (PoW) madenciliğini yasaklama önerisine ilişkin bir tartışma sırasında Bitcoin (BTC) ticaretini yasaklamayı tartıştı.

Alman dijital kültür örgütü Netzpolitik tarafından yayınlanan bir rapora göre, AB’den yetkililer, genel enerji tüketimini azaltmak için Bitcoin ticaretine tamamen yasak getirilmesi gerektiğini öne sürecek kadar ileri gittiler.

Kripto topluluğunun bakış açısından en endişe verici yorumlar, İsveç’in mali denetçisi ve bir çevre koruma ajansı ile yapılan bir AB toplantısından birkaç dakikayı detaylandıran bir belgeden geldi. Bu yetkililer, düzenleyicilerin Bitcoin topluluğuna mevcut enerji yoğun çalışma kanıtı mekanizması yerine bir hisse kanıtı (PoS) mekanizmasına geçmesi için baskı yapmalarını önerdi. Tartışmada kimliği belirsiz bir yetkili şunları söyledi:

“Ethereum hareket etmeye başladı [to PoS] topluluğu nedeniyle […] Ethereum değişebiliyorsa, aynı şeyi BTC’den yasal olarak talep edebiliriz. Sürdürülebilir olan diğer kripto paraları ‘korumamız’ gerekiyor. görmüyoruz [the] Bitcoin topluluğunu ‘korumak’ gerekiyor.”

İsmi açıklanmayan başka bir konuşmacı, AB’nin PoW algoritması kullanan herhangi bir kripto varlık ticaretine makul bir şekilde genel bir yasak koyabileceğini öne sürdü.

Bu sorunun cevabı, “devam eden karar alma sürecini” korumak için belgede yeniden düzenlenmiştir, ancak AB’nin böyle dramatik bir düzenlemeyi ciddi olarak düşündüğü gerçeğine dikkat çekmektedir.

Tam bir Bitcoin yasağının yatırımcılar ve perakende tüccarlar üzerindeki potansiyel etkisini tartışırken, yetkililer büyük ölçüde kayıtsız kaldı ve tüm Bitcoin yatırımcılarının aşağı yönlü riskin tamamen farkında olduğunu iddia etti.

“BTC’deki katılımcılar, kur/yatırım riskinin oynaklığının tamamen farkındalar. [We] ek koruma önlemlerine ihtiyaç duymaz.”

Bu rapor, Bitcoin’in enerji kullanımının çevre kuruluşları ve düzenleyicilerden dikkat çekmeye devam etmesiyle geliyor. Cambridge Üniversitesi’nin Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre, Bitcoin madenciliği şu anda her yıl yaklaşık 139 terawatt-saat (Twh) elektrik tüketiyor. Karşılaştırma için, Statista’ya göre, Birleşik Krallık’ın tamamı 2021’de yalnızca tahmini 265 Twh kullandı.

Mart ayının sonunda, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Ethereum’un bu yıl içinde yapmayı planladığı gibi, fikir birliği mekanizmasını PoS olarak değiştirmesi için Bitcoin’e baskı yapmak için Greenpeace ile bir araya geldi.

AB’nin Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi geçtiğimiz günlerde, iş kanıtı madenciliğini yasaklayan yasaya karşı oy kullandı. Bununla birlikte, bu belgeler, bazı AB yetkililerinin madencilikle ilgili enerji kullanımını azaltmak için gitmeye istekli oldukları uzunluklar hakkında benzersiz bir fikir vermektedir.

PoS kripto para birimleri yakın vadede kapsamlı düzenleyici eylemlere karşı güvende gibi görünse de, Bitcoin madenciliği AB’de tartışmalı bir konu olmaya devam edecek.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!