Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, geçici CEO olma konusunda şaka yaptıktan sonra kısa bir süre Twitter’dan uzaklaştırıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Aave (AAVE) kurucusu Stani Kulechov, sosyal medya şirketine geçici CEO olarak katıldığı şakasından sadece birkaç saat sonra bu hafta Twitter’dan geçici olarak uzaklaştırıldı.

“KIRILMA: Twitter’a geçici CEO olarak katılmak,” Kulechov Salı günü şaka amaçlı bir gönderide tweet attı. Tweet zaman damgası 14:48 PST (9:48 UTC) olarak belirlendi. Ertesi gün, bir sözcü Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, Aave kurucusunun hesabının askıya alındığını doğruladı. Sözcü ayrıca Kulechov’un sosyal medya platformundaki ilk askıya alınması olduğunu ve daha önce herhangi bir uyarı almadığını da doğruladı.

Kulechov yaptığı açıklamada, “Yakın zamanda Elon Musk tarafından satın alınan Twitter hesabımı askıya almayı seçti” dedi ve bu hareketin içerik oluşturmanın merkezi sahipliğinin tehlikelerinin altını çizdiğini de sözlerine ekledi.

Yasak Perşembe öğleden sonra kaldırıldı ve Kulechov sosyal medya şirketinin “geçici CEO olarak geri döndüğünü” tweetledi.

Milyarder Elon Musk’ın bu hafta başlarında şirketi 44 milyar dolara satın almak için bir anlaşmaya sahip olduğunu doğrulamasının ardından Kulechov’un askıya alınması Twitter için uygunsuz görünüyor. Musk, Twitter’ı özel alarak, herkesin görüşlerini ifade edebileceği bir “dijital şehir meydanı” oluşturarak ifade özgürlüğünü teşvik etmeyi amaçlıyor.

Twitter’ın CEO’su olma konusunda tweet atmanın platformun hizmet şartlarını mı yoksa yeni konuşma özgürlüğü görevini mi ihlal ettiği tam olarak belli değil. Yorum, Musk’ın basitçe “yasaya uygun” konuşma anlamına gelen ifade özgürlüğü kavramına uygun görünüyor.

Reklam Alanı

İlişkili: Hükümetin kripto üzerindeki kontrolünü kısıtlamak için ‘Paralarınızı Koruyun’ faturası tanıtıldı

COVID-19’un başlangıcından bu yana, konuşma özgürlüğü ve hakim kültürel anlatılara muhalefet etme yeteneği önemli konular haline geldi. Bazılarına göre pandemi, hükümetlerin ve medya kuruluşlarının karşıt görüşlere sahip olanları marjinalleştirmesine izin verdi. Muhalefet ve ifade konusundaki tartışmalar, Kanada hükümetinin yerel protestoları finanse eden kişilerin banka hesaplarını ve kripto cüzdanlarını dondurmasının ardından Şubat ayında ön plandaydı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!