Aave, GHO olarak adlandırılan aşırı teminatlandırılmış stablecoin’i piyasaya sürecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Merkezi olmayan finans (DeFi) devi Aave, topluluk DAO’nun onayına tabi olarak GHO adlı aşırı teminatlı bir stabilcoin başlatma planlarını açıkladı.

Duyuru, Aave protokolünü destekleyen merkezi kuruluş olan Aave Companies tarafından 7 Temmuz’da Twitter sayfasında yapıldı ve şöyle dedi:

“GHO olarak bilinen, Aave ekosistemine özgü, merkezi olmayan, teminat destekli yeni bir stabilcoin için bir ARC oluşturduk.”

Perşembe günü paylaşılan yönetim önerisine göre, GHO, kullanıcının tercih ettiği birden fazla varlıkla teminatlandırılabilen ABD dolarına (USD) sabitlenmiş Ethereum tabanlı ve merkezi olmayan bir sabit para olacaktı.

GHO’yu elde etmek için, kullanıcıların yatırılan teminatlarına karşı durağan koini basması gerekecek, ancak desteklenen teminatlı varlıkların listesi ve teminat oranı henüz ayrıntılı olarak açıklanmadı.

Kullanıcılar, esasen sahip oldukları sabit coin’i ödünç aldıkları için, herhangi bir normal Aave kredisine göre pozisyonun fazla teminatlandırılması gerekecektir.

“Topluluk desteğiyle, GHO, Aave Protokolü’nde başlatılabilir ve kullanıcıların, sağlanan teminatlara karşı GHO’yu basmasına olanak tanır. GHO, kullanıcıların takdirine bağlı olarak seçilen çeşitlendirilmiş bir dizi kripto varlık tarafından desteklenirken, borçlular temel teminatlarından faiz kazanmaya devam edecek.”

Teklif, GHO madencileri tarafından tahakkuk eden faiz ödemelerinin %100’ünün “doğrudan AaveDAO hazinesine; kullanıcılar diğer varlıkları ödünç aldığında toplanan standart rezerv faktörü yerine.”

Aave Şirketleri, GHO’yu indirimli bir oranda basıp ödünç alabileceklerini önerdiğinden, bahse konu AAVE tokeninin (stkAAVE) sahipleri de stablecoin’in benimsenmesinden faydalanacak.

Ekip, “Topluluk, kullanıcıların GHO’yu para basma yeteneği yaratan protokolün konuşlandırılması için olumlu oy verirse, önerilen bir başlangıç ​​faiz oranı ve indirim oranı önerilecektir.” her şey plana göre gider.

Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, Twitter aracılığıyla ekibin USD sabitli varlık hakkında daha geniş bir vizyonu olduğunu belirtti:

“GHO, Ethereum pazarındaki varlıklar tarafından güvence altına alınacak olsa da, GHO’nun ana vizyonu, internet üzerinden ve yerinde gerçek hayat ödeme fırsatlarını çözmek için L2’ler aracılığıyla organik benimsemeyi sürdürmektir.”

Reklam Alanı

Aave, kullanıcıların merkezi bir aracıdan geçmek veya onay almak zorunda kalmadan dijital varlıkları ödünç vermelerini ve ödünç almalarını sağlayan otomatik bir DeFi protokolüdür. DAO’ya yapılan en son teklif, Aave’nin yerel tokeni AAVE’nin son 24 saat içinde %15.04 kazanarak yazı yazılırken 72.31 $’a oturması ile aynı zamana denk geldi.

İlişkili: Aave exec, Web3’ün kullanıcıları sosyal medya platformlarından birleştireceğini söylüyor

DeFi Llama’dan alınan verilere göre, Aave, 6,76 milyar dolar ile kilitli toplam değer (TVL) açısından ikinci en büyük DeFi platformudur. Ekosistem, Ethereum’a dayanır ve ayrıca Poligon, İyimserlik ve Arbitrum dahil olmak üzere birden fazla Katman 2’yi destekler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!