4 basamaklı ENS alan adları bu hafta talepte artış gösterdi ve yükselmeye devam ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum Ad Hizmeti veya ENS, 0000 ila 9999 arasında değişen 10.000 dört basamaklı .eth alan adını yayınladığından, değiştirilemez token koleksiyonu, NFT yatırımcıları, spekülatörleri ve meraklıları arasında heyecan yarattı. 10.000 ENS isminin tamamı bir günde satıldıktan sonra, ENS isimlerine kayıt yaptıran ve bu rakam isimlerini ikincil piyasadan satın alan kişi sayısı piyasanın işlem hacmini önemli ölçüde etkiledi.

ENS için bir Dune Analytics panosuna göre, satışlardaki artış 21 Nisan’da başladı ve eth sayısı. isim kayıtları o zamandan beri 28 Nisan’a kadar 2.721’den 21.188’e fırladı. Son yedi günlük dönemde, ENS alan adlarının OpenSea’deki ticaret hacmi, yazı yazılırken %3.333 artarak 2.613 ETH’ye veya 7.3 milyon $’a yükseldi. Son 48 saat, şimdiye kadarki en pahalı alan adı olan “008.eth” ile ikincil piyasada en fazla ENS NFT ticaretini gördü ve 29 Nisan’da 20 ETH veya 56.125 $’a satıldı.

Her ENS web adı, basılan ve diğer herhangi bir değiştirilemez belirteç gibi satılan bir NFT’dir. .eth ile biten bu merkezi olmayan alanlar, Ethereum cüzdan adresleri, kriptografik karmalar ve web sitesi URL’leri gibi davranabilir. Merkezi olmayan uygulamalar, cüzdanlar, borsalar ve pazar yerleri, ENS’den veya Durdurulamaz Etki Alanları gibi rakiplerden NFT kullanıcı adlarını giderek daha fazla desteklediğinden, Web3 kullanıcıları dijital kimliğe bağlanabilecek değeri benimsiyor.

0-9999 arası ENS isimlerini toplayan sahipleri, 10kClub adında özel bir Discord kanalı oluşturdular. Yazma sırasında, yaklaşık 4.000 ENS sahibi bu sosyal kulübe katılmıştı. Üyeler, Discord sohbeti boyunca sürekli olarak yayınlanan ve “Ben NUMARALARIM BENİM VE NUMARALARIM BENİM.” Binaen 10kClub Twitter sayfası için bir yol haritası yok.

Sonuç olarak, app.ens.domains web sitesi geçen hafta kilitleniyor ve web sitesi sunucuda bulunamadığından kullanıcıları bir 404 hata sayfasına yönlendiriyor. 29 Nisan’da ENS ekibi, sorunu çözmek için çalıştıklarını birçok kez tweetledi.

İlgili: Merkezi olmayan Web3 alan adlarının konsepti ve geleceği

Sadece bireyler değil, aynı zamanda büyük markalar ve şirketler de son zamanlarda Puma ve Budweiser gibi Ethereum Name Service’e isimlerini kaydettirdi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!