3K+ Bit Digital barındırma ortağının kripto madencileri patlama ve yangından sonra çevrimdışı oluyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

New York merkezli kripto madenciliği şirketi Bit Digital, farklı tesislerdeki elektrik kesintilerinin ardından barındırma ortaklarından ikisinin 4.800’den fazla teçhizata yönelik operasyonlarını durdurduğunu bildirdi.

Bit Digital Perşembe günü yaptığı bir duyuruda, Niagara Şelalesi’ndeki bir trafo merkezinin “bir patlama ve ardından çıkan yangın” nedeniyle hasar gördüğünü ve ortağı Blockfusion USA’nın sitede 2.515 Bitcoin (BTC) madencisini ve 710 Ether (ETH) madencisini çevrimdışına almasını gerektirdiğini söyledi. Ek olarak, madencilik firması Digihost ortağının New York, North Tonawanda’daki bir tesiste benzer bir elektrik kesintisi yaşadığını ve bunun 1.580 kripto madencisinin çevrimdışı olmasına neden olduğunu bildirdi.

Bit Digital’e göre, patlama ve yangından kaynaklanan hasar, herhangi bir madencilik teçhizatını doğrudan etkilemedi – sadece elektrik sağlayan trafo merkezi. Buna ek olarak, madencilik firması, kazanın nedeninin, “elektrik kuruluşunun sahip olduğu hatalı ekipman” olarak adlandırılan ve kripto madenciliğinden elde edilen kayıp gelir için geri ödeme arayacak olan, kazanın nedeni olduğunu öne sürmedi.

Bit Digital, “Blockfusion, gücü mümkün olduğunca çabuk geri yüklemek için sigortacısı ve yardımcı kuruluşla birlikte çalışıyor” dedi. “Operasyonların birkaç hafta içinde yeniden başlaması bekleniyor, ancak şu anda zamanlama konusunda hiçbir güvence verilemez.”

Madencilik şirketi ve ortaklarının Amerika Birleşik Devletleri’nde, New York’ta üç ve Teksas, Nebraska ve Georgia’da birer tane olmak üzere altı tesisi var. Yaklaşık 4.805 teçhizat çevrimdışıyken Bit Digital, işletim hash oranının %46,8 düştüğünü bildirdi.

İlişkili: Protestocular, El Salvador başkanına karşı gösterinin bir parçası olarak Bitcoin ATM’sini yaktı

Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık olarak işlem gören Bit Digital hisselerinin fiyatı, son 24 saatte %6’dan fazla düşerek yayınlandığı sırada 1,59 $’a ulaştı. Firma, madencilik için kullandığı enerjisinin %67’sinin yenilenebilir kaynaklardan geldiğini bildirerek, daha yeşil operasyonlar gerçekleştirme yönünde adımlar attı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!