2022’deki büyük kripto çöküşünde 80.000 Bitcoin milyoneri yok oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

80.000’den fazla Bitcoin (BTC) yatırımcısı, kripto pazarındaki gerileme nedeniyle milyoner statüsünü iptal etti, ancak daha düşük fiyatlar, tüm madeni paraların sayısının arttığı anlamına geliyor.

BitInfoCharts’tan alınan verilere göre, 12 Kasım’da, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000$’a ulaşmasından sadece birkaç gün sonra, toplam 108.886 BTC adresi 1 milyon doların üzerinde bir bakiye bildirdi.

Günümüze hızlı ilerleyen Bitcoin fiyatı 20.000 doların üzerinde tutmak için mücadele ederken, yalnızca 26.284 adresin 1 milyon doların üzerinde değere sahip holdingler içerdiği bildiriliyor, bu da kağıt milyonerlerinin sayısının %75’ten fazla azaldığı anlamına geliyor. son dokuz ay.

Amiral gemisi kripto para biriminin fiyatındaki dramatik düşüş, 10 milyon dolardan fazla bir Bitcoin cüzdanına sahip olan balinaların sayısını da etkiledi. Geçen yıl Kasım ayında minimum nakit değeri 10 milyon dolar olan 10.587 adres varken, bugün sadece 4.342’si %58’lik bir düşüşle aynı statüye sahip.

Eski BTC milyonerlerinin net değerindeki düşüşe rağmen, ayı piyasası 13.000’den fazla yeni “bütün para birimi” – bir veya daha fazla BTC içeren bir cüzdan – piyasaya eklendi ve toplam toplam para birimi sayısını 860.000’in biraz üzerine çıkardı. Tüm madeni paraların sayısındaki bu önemli artış, perakende yatırımcıların fiyatlar düşerken büyük miktarlarda BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Glassnode’dan alınan verilere göre, perakende birikim anlatısına daha fazla güvenilirlik ekleyen 250.000’den fazla adres, yazı yazarken 0.1 BTC veya 2.000 $ veya son 20 gün içinde varlıklarına ekledi.

İlişkili: Yüksek net değere sahip bireylerin %71’i dijital varlıklara yatırım yaptı: Anket

Bitcoin ve dijital varlık piyasasının geri kalanı, artan düzenleyici inceleme, sürekli jeopolitik huzursuzluk, artan enflasyon ve faiz oranı artışları dahil olmak üzere bir dizi farklı sorundan olumsuz etkilendi.

Küresel piyasaların istikrarı konusundaki artan belirsizlik nedeniyle, yorumcular Bitcoin gibi riskli varlıkların fiyatının daha uzun bir zaman diliminde zarar görmeye devam edebileceği konusunda hemfikir görünüyorlar.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada, son 24 saatte %1,63 ve son 30 günde %37 düşüşle 20,005 $’a el değiştiriyor ve toplam piyasa değeri 382 milyar dolar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!