10 aylık BTC fiyatı, Bitcoin 35 bin dolarlık CME vadeli işlem açığı gördüğü için 1 milyar dolarlık tasfiyeyi tetikledi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

BTC/USD, Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 30.000 doların altına düştüğü için Bitcoin (BTC), 10 Mayıs’a kadar satın alma trendlerini alt üst etti.

Zincir üstü analitik firması CryptoQuant’tan elde edilen veriler, panik kripto pazarlarını ele geçirirken döviz rezervlerinin artmaya başladığını gösterdi.

BTC borsalara geri akıyor

Sürekli bir düşüş eğilimi gördükten sonra, büyük borsalardaki BTC miktarı tekrar artmaya başladı.

21 büyük borsanın bakiyesini izleyen CryptoQuant’a göre, satıcılar 6 Mayıs’tan 9 Mayıs’a kadar hesaplara toplam 37.537 BTC gönderdi.

Mevduat, BTC fiyat hareketinin 36.000 $ ‘dan 29.700 $’ a düştüğü ve ardından 10 Mayıs’ta yazı yazarken 32.000 $’a yakın bir seviyeye geri döndüğünde geldi.

Bitcoin değişim dengesi tablosu. Kaynak: CryptoQuant

Cointelegraph’a yaptığı özel yorumlarda CryptoQuant pazarlama başkanı Hochan Chung, satışın sadece spekülatörleri içermediğini, aynı zamanda Bitcoin’in en büyük token sahiplerinden BTC maruziyetini azaltmak için daha uyumlu bir arzunun bir sonraki aşamasını oluşturduğunu söyledi.

“Büyük giriş daha dün başlamadı. Mayıs ayından itibaren başladı” dedi.

“Bitcoin fiyatı balina satışıyla düşüyor. Mayıs ayının başından bu yana, artan döviz rezervlerine balina yatakları giderek daha fazla hakim oldu. Balinalar madeni paralarını borsalara taşıdıkça, bitcoin fiyatına aşağı yönlü baskı yapıyor.”

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi diğer kaynaklar da balina davranışının değiştiğini fark etti, ancak bu yine de Bitcoin’in gerçekleşen yaklaşık 24.000 $ fiyatının üzerinde gerçekleşti.

Uzunlar kriptoda cezalandırılıyor

Aynı zamanda, diğer tüccarlar daha az şanslıydı.

İlişkili: ‘Kwontitatif gevşeme’ – Terra 2,2 milyar dolarlık BTC çantasını boşaltırken BTC fiyatı UST’de 43 bin dolara ulaştı

Zincir üstü izleme kaynağı Coinglass’tan alınan rakamlara göre, Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesi, 1 milyar doları aşan kripto piyasası tasfiyelerinin bir kısmını tetikledi.

Bunların çoğu altcoinlerden gelen uzun pozisyonlardı. Yazının yazıldığı tarihe 24 saat içinde BTC, geri kalanı altcoin tokenlerinden olmak üzere toplam tasfiyelerin yaklaşık 330 milyon dolarını oluşturdu.

Reklam Alanı
10 aylık BTC fiyatı, Bitcoin 35 bin dolarlık CME vadeli işlem açığı gördüğü için 1 milyar dolarlık tasfiyeyi tetikledi
Kripto tasfiye tablosu. Kaynak: Coinglass

Bununla birlikte, kısa vadeli fiyat hedefleri açısından, hafta sonu 35.000 $ merkezli CME vadeli işlemler açığı, o gün tüccarlar arasında popülerlik kazanıyordu.

Popüler Twitter hesabı IncomeSharks, “Bitcoin, bu CME açığını kapatma görevinde gibi görünüyor” dedim.

“37.000 dolardan geri almak için 34.000 dolar satan insanlar sonunda 40.000 doların üzerinde satın alacaklar. Her zaman diplerde olur. Ayılar açgözlü oluyor.”

10 aylık BTC fiyatı, Bitcoin 35 bin dolarlık CME vadeli işlem açığı gördüğü için 1 milyar dolarlık tasfiyeyi tetikledi
CME Bitcoin vadeli işlemleri 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!